Getty Images

У МВС розповіли, як спростять покупку зброї в Україні

Законопроект №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» значно полегшить придбання зброї, заявив радник МВС Володимир Мартиненко.

Закон передбачає введення посвідчень власника зброї, яке можна отримати після курсів про поводження зі зброєю, пише Діло.

Після проходження навчання та отримання посвідчення, людина може одразу купити зброю у магазині, без необхідності іти в поліцію за дозволом – реєстрація відбуватиметься під час придбання. До того ж, на посвідчення певної категорії можна купити необмежену кількість зброї.

“Торгова мережа перевіряє, чи посвідчення справжнє, чи в мене немає ніяких заборон. Продавець одразу вносить в електронну базу, що та зброя на мені. В законопроєкті передбачено, що я отримую посвідчення на ту чи іншу категорію зброї, і далі я можу купляти необмежену кількість стволів, але цієї категорії”, – сказав радник міністра внутрішніх справ.

Друга важлива новація законопроекту – створення  електронного реєстру зброї, де буде показано усю зброю у країні, номерні частини до неї, що дозволить повністю відслідкувати історію «ствола».

Читайте також: Держава збільшить замовлення для Укроборонпрому на 2021 рік, – Зеленський

Нагадаємо, що парламентський Комітет з питань правоохоронної діяльності під час онлайн-засідання 20 січня розглянув законопроєкт про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї. Зазначений законопроєкт №4335 та рекомендований на ухвалення Верховній Раді

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram