ФОТО: ua.depositphotos.com

Раді пропонують затвердити законопроєкт про легалізацію вогнепальної зброї

Парламентський Комітет з питань правоохоронної діяльності під час онлайн-засідання 20 січня розглянув законопроєкт про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Зазначений законопроєкт №4335 та рекомендований на ухвалення Верховній Раді, повідомляє Діло. Робоча група працювала над ним впродовж року.

Читайте також: Держава збільшить замовлення для Укроборонпрому на 2021 рік, – Зеленський

У законопроєкті, зокрема, надаються визначення застосовуваним термінам і поняттям, визначаються засади державної політики у сфері обігу вогнепальної цивільної зброї та бойових припасів до неї.

Законопроєктом встановлюються наступні категорії цивільної вогнепальної зброї:

А – автоматична вогнепальна зброя;

В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);

С – короткоствольна вогнепальна зброя;

D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;

Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

Окрім того, запроваджується посвідчення власника зброї, а також технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Прописано також, що отримати таке посвідчення мають право дієздатні громадяни України,  які не мають медичних протипоказань, судимості, не притягалися до адмінвідповідальності протягом останнього року.

Читайте також: Україна буде експортувати авіаракети в Індонезію

Окрім того, передбачено обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Серед іншого пропонується створити Єдиний державний реєстр цивільної зброї.

Нагадаємо, що Національна поліція отримала і почала освоєння і тренування із першими 200 спецзасобами електропровідної дії (електрошокерами) Taser.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram