Порушення всіх карантинних правил, – губернатор Миколаївщини перевірив курортну зону

У музеї ім. Верещагіна оцифрували понад півтисячі експонатів

Фото: Мuseum.myart.org.ua

Більше 500 оцифрованих експонатів Миколаївського обласного художнього музею імені В.В. Верещагіна з’явилися у відкритому доступі.

Онлайн-каталог створений в рамках проєкту «Цифрова колекція художнього музею», який реалізує Агентство розвитку Миколаєва у співпраці з музеєм, повідомляється на сторінці комунальної установи у Facebook.

Друзі, ми це зробили!Дякуємо всім, хто був задіяний у проекті. Пройшов майже рік від ідеї до реалізації. Місяці…

Опубліковано Агенція розвитку Миколаєва Вівторок, 6 жовтня 2020 р.

Як раніше повідомляв телеканал “МАРТ”, у Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна оцифрують велику колекцію графіки, після чого отримані цифрові копії експонатів перетворять на 3D моделі.

Це унікальне зібрання графічних творів XVIII – середини XX століття, яке раніше практично не виставлялося широкої аудиторії. Серед них роботи Олександра Богомазова, Михайла Жука, Іллі Рєпіна, Валентина Сєрова, Костянтина Коровіна, Зінаїди Серебрякової, Івана Шишкіна, Михайла Соколова, Філіпа Малявіна, Сергія Судейкина, Бориса Кустодієва і інших відомих художників. Однак через свій розмір і чутливість до світла багато експонатів не виставляють в постійній експозиції. Завдяки проекту, тепер у всіх бажаючих з’явилася можливість не виходячи з дому доторкнутися до прекрасного.

Всі 518 творів з колекції музею доступні на інформаційному ресурсі як українською, так і англійською мовами. Інструменти пошуку в галереї дозволяють сортувати експонати за ім’ям художника або технікою виконання (олівець, акварель, вугіль, сангіна, пастель, гуаш, туш, темпера і т.п.). Опубліковані зображення супроводжуються описами і нотатками про їх походження в музейній колекції.

Фото: Мuseum.myart.org.ua

Нагадаємо, в Азербайджанському національному музеї килима з’явився аудіогід українською. Проєкт є ініціативою першої леді Олени Зеленської. 

Як відомо, раніше аудіогід українською мовою з’явився у віденському музеї “Альбертіна”. Це був перший результат роботи Офісу президента, Офісу першої леді та Посольства України в Австрії.