Фото: "Агенція розвитку Миколаєва"

У Миколаєві оцифрують 500 музейних експонатів та на їх основі створять 3D моделі

У Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна оцифрують велику колекцію графіки, після чого отримані цифрові копії експонатів перетворять на 3D моделі.

Про це повідомляється на сторінці “Агенції розвитку Миколаєва” у Facebook.

https://www.facebook.com/MykolaivDevelopmentAgency/posts/1131585333891003

Діджиталізація культурної спадщини, це не тільки світовий тренд, а вимога часу. Ми впевнені, що предмети мистецтва, які зберігаються у музеях, такі ж повноцінні символи Миколаєва, як і його архітектурні пам’ятки. Цим проєктом ми хочемо показати місто з мистецького боку, відкривши його для мистецтвознавців й дослідників. Завдяки співпраці з музеєм ім. Верещагіна, ми зможемо презентувати громадськості ці унікальні артефакти, – розповідає про проєкт Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій та зв’язків з громадськістю “Агенції розвитку Миколаєва”.

Фото: “Агенція розвитку Миколаєва”

Зазначається, що у рамках проєкту будуть оцифровані й каталогізовані 500 графічних творів XVIII – середини XX століття (акварель, пастель та малюнок). Це роботи В.А. Сєрова, О.М. Бенуа, І.Є. Рєпіна, І.К. Айвазовського, І.І. Шишкіна, К.О. Коровіна, О.Е. Єгорова, В.В. Верещагіна, М.В. Добужинського, С.Ю. Судейкіна, П.Ф. Соколова, П.А. Малявіна, А.П. Рябушкіна, Е.Ф. Крендовського, С.Ф. Колеснікова, К.В. Чеського, Л.С. Бакста, Г.К. Савицького, А.П. Остроумової-Лебедєвої, В.С. Бальца, Є.П. Чемесова, А.Е. Мартинова, О.М. Беклемішева, С.Ф. Галактіонова, І.Г. Щедровського та інших видатних митців, чиї імена стали гордістю вітчизняного та європейського образотворчого мистецтва. Ці твори мають виняткову історичну, художню, наукову та культурну цінність. При цьому більшість з них раніше не експонувалися.

Цифрові копії стануть доступні для перегляду в форматі веб-ресурсу та окремого друкованого каталогу. Крім того, для додаткового промо музею на основі п’яти графічних робіт будуть створені 3D-моделі в форматі доповненої реальності AR, а також проведені онлайн-лекції з діджиталізації культурної спадщини.

На сьогоднішній день вже оцифрована велика частина робіт. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу, – відзначають у “Агенції розвитку Миколаєва”.

Фото: “Агенція розвитку Миколаєва”

Нагадаємо, у Миколаєві обрали фіналістів конкурсу дитячих малюнків на екологічну тематику.

Раніше повідомлялось, молоді волонтери Миколаєва закупили для ветеранів міста 500 кілограм продуктових наборів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram