У Муніципальній виставковій залі відкрили виставку офортів Володимира Бахтова

У п’ятницю, 12 березня, у виставковій залі Миколаївського міського палацу культури і мистецтв відкрили унікальну виставку офортів заслуженого художника України Володимира Бахтова. Роботи стали ілюстраціями до поеми-балади поетеси Ліни Костенко «Скіфська Одіссея».

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Проілюструвати чи не найулюбленіший твір Ліни Костенко миколаївському художнику Володимиру Бахтову запропонувало видавництво «Либідь» ще у 2015 році. Перевидання «Скіфської Одіссеї» мало стати подарунком до 85-річчя поетеси. Хоча обставини і склалися так, що поема-балада побачила світ у новому дизайні на п’ять років пізніше запланованого, оригінальність та автентичність кожного офорту переоцінити складно.

Коли я прочитав цю поему, то сказав, що жодної картинки малювати спеціально не буду. Все тому, що в мене ілюстрації до книги вже майже 40 років лежали готові, – розповідає Володимир Бахтов.

Більшість офортів, що увійшли до книги, художник створив ще в молодості в досить короткий період часу: з 1981 до 1987 року. Володимир Бахтов пояснює, таке влучне поєднання тексту і мистецтва виникло через спільне відчуття проблем і тенденцій суспільства того часу.  

Практично одночасно поет і художник зробили один і той же проєкт – звернення до історії чи навіть праісторії українського народу, – додає він.

Сюжет книги розгортається довкола давнього грека-торговця, який разом з побратимами вирушає з рідної Ольвії у далеку Скіфію, щоб дослідити нові землі і знайти додаткові можливості для торгівлі. Оскільки для Володимира Бахтова Ольвія – рідне місце та провідний мотив творчості, робота над проєктом принесла ще більше задоволення.

Це єдина книга, яку я проілюстрував. Але навіть ті офорти, які ви бачите на виставці, не можна назвати виключно ілюстраціями. Це радше два паралельні проєкти, які розкривають одну тему, – зазначив Бахтов.

Створити один офорт – справа не з легких. Треба докласти безліч зусиль і знати всі нюанси техніки, аби в результаті вийшла вдала картина.

У порівнянні з живописом, де кожна картина унікальна, офорт може здатися якоюсь дивною технікою. У вас можуть виходити достатньо багато ідентичних, але не однакових відбитків, – каже мистецтвознавиця Олександра Філоненко.

Найважливіше під час роботи над офортом дотримуватися технологічного процесу. Навіть лінійний малюнок потребує абсолютної зосередженості.

На відкриття виставки завітав і миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич. Каже, пишається тим, що є сучасником і Ліни Костенко, і сім’ї Бахтових.

Я вважаю пана Бахтова одним з сучасних провідних художників на Миколаївщині і взагалі в Україні. Залюбки вирішив завітати на відкриття виставки і запрошую всіх, щоб усі подивилися і зрозуміли, що таке Миколаївщина і хто такі миколаївці, – сказав мер.

Окрім виставки на відвідувачів чекала дегустація трьох сортів вина, яке виготовляють на виноробні «Ольвіо Нуво». 

Нагадаємо, у Миколаївському русдрамі відкрили виставку живопису художниці Світлани Завтури.

Раніше повідомлялося, у Миколаєві презентували унікальне видання Володимира Рюміна «Тайна Атлантов». Книга вперше побачила світ завдяки доктору історичних наук Ларисі Левченко.

Поширити:

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031