У Миколаєві презентували унікальне видання Володимира Рюміна

У Миколаєві презентували унікальне видання Володимира Рюміна «Тайна Атлантов». Книга вперше побачила світ завдяки доктору історичних наук Ларисі Левченко.

Про це повідомляє кореспондент телеканалу “МАРТ”.

Книга отримала назву «Тайна Атлантов», вона художня, однак має історичне й наукове підґрунтя, каже укладач видання Лариса Левченко. Рукопис Володимира Рюміна десятки років зберігався в архівах Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Він використовує термінологію, наукову термінологію і перша частина, вступна частина до книжки – це є такий нарис, де він аналізує літературу історичну, яку він до того вивчив, щоби написати цю книжку. І там дуже багато термінів таких, які вимагали пояснень. Це і місяці давньоєгипетські, це і назви посад якихось чиновників державних і так далі. Міри довжини, ваги, хімічні різні елементи, – розповіла Лариса Левченко.

Її робота над книгою тривала понад пів року. Рукопис зберігся в дуже гарному стані. За припущенням укладача видання, Володимир Рюмін писав книжку в останні роки життя, коли був прикутий до ліжка.

Очевидно, я думаю, робота над книгою тривала так: він був уже хворий і він диктував, а вона – його дружина, набирала. А потім він писав своєю рукою, переписував, правив і так далі, – каже Левченко.

«Тайна Атлантов» також має фантастичну складову. В сюжетній лінії ідеться про стародавній Єгипет, розгортається любовна історія чарівної Теї. Книга вийшла друком у видавництві Ірини Гудим. Наклад невеликий -100 екземплярів.

50 екземплярів у нас замовило управління культури для міських бібліотек. В кожній бібліотеці міста ця книга вже є, а у вільному продажу вона є у видавництві, – повідомила книговидавець.

«Тайна Атлантов» надрукована мовою оригіналу, тобто російською. Але Ірина Гудим каже, що можливо вийде наклад і українською.

Книгу вдалось видати завдяки міській програмі «Культура». Однак, Ірина Гудим не виключає, що в майбутньому «Тайна Атлантов» стане доступною онлайн. Лариса Левченко каже, в архіві рукописів Володимира Рюміна, що залишається на зберігання в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці, є чимало матеріалів. І сподівається, що це не остання презентація книжки автора.

Раніше, на честь видатної української поетеси Лесі Українки Миколаївський академічний художній російський драматичний театр представив літературно-музичну композицію «Зі співом на устах».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram