У Миколаївському росдрамі відзначають день народження Лесі Українки показом її знаменитих творів

На честь видатної української поетеси Миколаївський академічний художній російський драматичний театр представив на камерній сцені літературно-музичну композицію «Зі співом на устах».

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Українська спільнота відзначає 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Вічна і неповторна поезія Лесі Українки з дитинства у серцях кожного українця. Керівник театру Артем Свистун поділився своїми враженням від реалізованого творчого проекту очолюваного ним колективу.

Це літературно-театралізована композиція, яка буде присвячена творчості Лесі Українки. Таким було рішення нашого творчого колективу, зокрема режисера Костятнина Гросмана, драматургиня Людмила Оспадова. Тож за задумом, наша талановита молодь театру, як рівний рівному, звертається до молоді сьогоднішньої (школярів, студентів) і ділиться поезією поетеси, — розповів директор-художній керівник театру.

Сценарист літературно-музичної композиції Людмила Оспадова зазначила, що увазі глядачів представляються уривки з п’єс “Кассандра”, “Лісова пісня”, “Камінний господар” та вірші Лесі Українки у виконані молодих артистів театру.

У свою чергу, режисер-постановник Костянтин Гросман підкреслив, що фокус композиції хоч і спрямований здебільшого на молодь, проте такий нестандартний тип театрального дійства буде до вподоби і більш старшому глядачу.

Кожен уривок має свою окрему тему та ідею, зокрема «Кассандра» стосується поняття правда, у «Камінному господарі» розуміння честі та гідності, а в «Лісовій пісні» піднімається кохання та проблема екології. Мені здається, у той час Леся Українка перша, хто підняла це питання у своєму творі так, як вона це зробила, — поділився своєму думкою режисер-постановник.

Керівник театру Артем Свистун додав, що театр приймає свого глядача з дотриманням всіх карантинних обмежень і вимог та запевнив, що демонстрація цієї композиції не обмежиться тільки сценою російського театру, адже вже є домовленість з культурними закладами в районах та ОТГ.  

Нагадаємо, 25 лютого, у Миколаєві до 150-річчя від дня народження Лесі Українки показали літературну імпрезу «Наша Леся».

Як відомо, Артем Свистун у інтерв’ю телеканалу «МАРТ» розповів про карантинні будні Миколаївського Академічного Художнього російського драматичного театру, перспективи розвитку трупи, міжнародне визнання мистецького колективу проблеми і шляхи вирішення закладу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram