«Наша Леся»: у Миколаєві презентували виставу до дня народження Лесі Українки

Сьогодні, 25 лютого, вся Україна на державному рівні відзначає 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Чи не в кожному місті запланували цілу низку культурних заходів, присвячених життю і творчості відомої поетеси. У Миколаєві до визначної дати показали літературну імпрезу «Наша Леся».

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Презентували літературно-музичну композицію в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці. Серед акторів – студенти І і ІІІ курсів спеціальності «Акторська майстерність». Авторкою сценарію і режисеркою вистави виступила викладачка коледжу, артистка Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Марина Васильєва. Постановку створювали на основі літературної творчості поетеси та уривків із п’єси «І все-таки я тебе зраджу» сучасної драматургині Неди Нежданої.

Готувалися до події завчасно. Ще до початку Нового року разом зі студентами розпочали роботу над поетичною виставою, а сьогодні вже презентуємо її широкому загалу – нашому миколаївському глядачу, – каже Марина Васильєва.

Літературну імпрезу презентували і в Харкові на фестивалі «АРТ Зірка Fest». Там актори виграли гран-прі й тепер поїдуть з виставою на фестиваль у Болгарію. Для студентів підготовка міні-спектаклю стала справжньою школою життя і частиною навчальної практики.

Коли над класиком української літератури працює молодь 14-17 років, це надзвичайно цікаво. Вони сучасні, не такі, як ми і, звісно ж, не такі, як Леся Українка. Вони відчувають і проживають всі її вірші, задумуються над тим, що вона хотіла донести до свого покоління, і стають іншими, – розповідає режисерка вистави.

У ліричній виставі роль Лесі Українки грають троє дівчат. Вони читають її вірші, розділяють біль від втрати найбільшого кохання поетеси Сергія Мержинського та її переживання за майбутнє, а ще переконують, навіть попри пекельний біль можна жити і радіти кожному дню.

В одній зі сцен є момент, коли треба показати божевілля. Леся сама не своя, бо тільки-но втратила свого коханого. Для мене ця емоція була найскладнішою, щоб добре її відіграти, потрібно було довго працювати, – ділиться своїми враженнями від роботи над імпрезою «Наша Леся» студентка та виконавиця головної ролі Катерина.

Два тижні репетиції проходили на базі Миколаївського русдраму щодня, з ранку і до пізнього вечора. Результатами своєї роботи актори задоволені. Тепер студенти планують виступати у школах, університетах та інших навчальних закладах протягом усього 2021 року, щоб через сучасну інтерпретацію популяризувати серед молоді творчість поетеси.

Нагадаємо, у Миколаєві відкрили перший із трьох молодіжний центр «Inspire».

Раніше повідомлялося, у Миколаївському русдрамі презентували прем’єру на малій сцені – трагікомедію «Все сплачено!».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram