У Мінсоцполітики пояснили, чому затримується видача бебі-боксів для новонароджених

Видача пакунків малюка в Україні різко призупинили через зміну організації, яка займалася закупівлями необхідних товарів.

Про це повідомляється в звіті Міністерства соціальної політики на запит видання РБК-Україна.

За даними видання, у всіх столичних пологових будинках станом на 18 січня відсутні бебі-бокси для немовлят. Породіль закликають не чекати, а оформити грошову допомогу.

Слід нагадати, що відповідно до закону про видачу одноразової допомоги для немовляти, який набув чинності 24 жовтня 2020 року, до 31 грудня за закупівлю необхідних товарів і їх видачу відповідало Управління ООН. Вже з 1 січня ця процедура повинна здійснюватися відповідно до закону «Про державні закупівлі». Таким чином придбати пакет малюка вдалося лише 31 грудня.

У Мінсоцполітики запевнили, що роблять все необхідне для прискорення видачі допомоги. Крім того, у відомстві запевнили, що новонароджені, які з’явилися на світ у період з 24 по 31 грудня, обов’язково отримають свій бокс. Решта пакетів направлять в пологові будинки і перинатальні центри. Але, коли це здійсниться, в міністерстві не вказали.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про повернення “пакунків малюка”.

Раніше повідомлялось, з 1 вересня 2020 року розпочинає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги «пакунок малюка»

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram