ФОТО: antoninska.gromada

Верховна Рада повернула породіллям «пакунок малюка» замість грошової допомоги

Народні депутати більшістю голосів підтримали в другому читанні законопроєкт №3006а, який закріплює видачу “пакунків малюка” на законодавчому рівні. 

За відповідне рішення проголосували 264 парламентарі з 225 необхідних, йдеться на сайті Верховної Ради.

Відтепер видача “пакетів малюка” прирівнюється до видів державної допомоги сім’ям з дітьми. Вони будуть видаватися в закладі охорони здоров’я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) незалежно від форми власності та підпорядкування.

Читайте також: У Миколаєві триває капітальний ремонт приміщення для ангіографа

Видавати допомогу має працівник установи охорони здоров’я, уповноважений на це адміністрацією відповідного закладу. В разі відсутності в закладі “пакунків”, його має видати місцевий структурний підрозділ із питань соціального захисту населення за місцем проживання або перебування одержувача.

“Пакунок малюка” надається в строк, який не перевищує 30 календарних днів із дня народження дитини. Розмір вартості такої допомоги має становити не менше 3 розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Нагадаємо, з 1 вересня 2018 року, уряд Гройсмана запровадив ініціативу одноразової допомоги породіллям. Ця допомога розраховувалася на кожну новонароджену дитинку та видавалася мамі відразу у пологовому.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram