Українська державність: історико-правничі нариси. Фото - Укрінформ

У Києві презентували книгу про тисячолітню історію державотворення України

У Національному заповіднику “Софія Київська” відбулася загальнонаціональна презентація книги “Українська державність: історико-правничі нариси”, яка присвячена тисячолітній історії державотворення в Україні.

Про це повідомляє Укрінформ.

Якщо взяти з точки зору історичної справедливості, історичного розвитку, я думаю, що це одна з найбільш потужних цеглин, яка може стати основою відродження української державності. Адже в ній настільки комплексно проаналізовані всі питання, які стосувалися української державності, там проведено всі дискусії з точки зору історії України, яка не просто переповідається російськими каналами, а яка сформована на основі первинних документів фаховими істориками.

Я вважаю, що це один із таких найпотужніших вузлів, який може дати поштовх для української державності, – зазначив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, який був присутній на презентації видання.

Він зауважив, що книга “Українська державність: історико-правничі нариси” стала основою указу Президента України Володимира Зеленського про встановлення Дня Української Державності, а також законопроєкту, який передбачає встановлення 28 липня вихідним днем – Днем Української Державності.

Читайте також: На національних телеканалах «крутитимуть» рекламу вакцинації

Ми святкуємо День Незалежності України. Це чудове свято, але ми маємо розуміти, що це фактично день відновлення незалежності України, тому що нашій державі набагато більше тисячі років.

Ми маємо визнати цей факт, очистити це історичне коріння від зазіхань і спробувати довести всьому світові, що будь-які спроби анексувати історії України не вдасться нікому. Ми – єдина, унікальна держава, яка є однією з найстаріших у Європі, – підсумував спікер парламенту.

Водночас у межах презентації книги, згідно з указом митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Епіфанія, відзначено осіб, які долучилися до створення видання. Зокрема, Голову Верховної Ради Руслана Стефанчука відзначено орденом святого рівноапостольного князя Володимира першого ступеня, правознавця Олександра Святоцького аналогічним орденом другого ступеня, науковців Богдана Моркляника, Ольгу Середу та Юрія Баланюка відповідним орденом третього ступеня.

Видання “Українська державність: історико-правничі нариси” підготовлене за ініціативи Всеукраїнської правозахисної організації “Меморіал” імені Василя Стуса у співпраці з Мистецьким Фондом імені Короля Данила та Інститутом історії НАН України.

Читайте також: В Україні оголосили три конкурси на премії в галузі культури та мистецтв

Нагадаємо, у вересні минулого року, місто Миколаїв стало одним із майданчиків для проведення Міжнародного фестивалю актуальною анімації та медіа-мистецтва «LINOLEUM 2020» і показу 20 короткометражних фільмів на суспільно-важливу тему.

Також повідомлялось, у квітні цього року, громадський простір «8-й причал» у Миколаєві став культурним майданчиком для виставки графіки та живопису, що є частиною фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv Art Week: «CONNECT».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram