У кургані біля Дніпра археологи виявили останки сарматського воїна

У селі Новоолександрівка Дніпропетровської області археологи знайшли могилу сарматського воїна зі списом на місці стародавньої схожою на Стоунхендж кам’яної споруди – кромлеха.

Про це розповіли вчені Дніпровської археологічної експедиції під час прямої трансляції з розкопок на сторінці в Facebook.

На даний момент тривають розкопки центральній частині кромлеха, крім того, у вихідні в Новоолександрівці почали возити екскурсії.

Нині ми розкопали центральну частину кромлеха – у нас дуже багато земляної роботи. Поки ми можемо сказати, що там знайдено 64 брили. Він не складався всього з 64 каменів, він був більшим, але ось саме ці збереглися, – розповіли археологи.

За їх словами, це представник сарматської культури, датується 3 століттям до н.е. – 3 століттям н.е. Воїн лежав головою на північ, поруч з ним знайшли спис, а в ногах, між стопами, був покладений глечик.

Дуже мало цікавих поховань. Але нам пощастило і в центральній частині кромлеха ми вийшли на сарматське поховання. Воно збереглося, ми вже його розчистили, тобто можна сказати, що і похованню пощастило, тому що зовсім поруч в 20 столітті було встановлено знак тріангуляції. У цьому похованні ми також спостерігаємо невелику тризну – тобто кістки тварин, які були покладені за черепом покійного, – розповів один з авторів відкриття.

Поховання розташовано безпосередньо під верхівкою кургану. Залишки відносяться до раннього залізного віку, що, як відзначили вчені, «трохи розбавляє весь наш комплекс давнини».

Нагадаємо, реставратори Миколаївського обласного краєзнавчого музею відновили керамічний ліхтар, якому 2 600 років.

Як відомо, миколаївські археологи під час розкопок античного міста Борисфен на острові Березань, знайшли два унікальних автентичних закритих комплекси (ями), датовані другою чвертю VI століття до нової ери.

Поширити:

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031