ФОТО: Укрінформ

Миколаївські археологи під час розкопок античного міста Борисфен виявили унікальні знахідки

Археологи знайшли автентичні закриті комплекси (ями), унікальний посуд, а також отримали інформацію про структуру давнього міста Борисфен.

Миколаївські археологи під час розкопок античного міста Борисфен на острові Березань, знайшли два унікальних автентичних закритих комплекси (ями), датовані другою чвертю VI століття до нової ери, пише Укрінформ.

Унікальність автентичних закритих комплексів полягає не тільки в тому, що стародавні греки зберегли їх в первісному стані під час розвитку міста, а й в тому, що вони досі не були розкопані і пограбовані «чорними археологами», що зараз відбувається вкрай рідко, – повідомив керівник Березанського загону Миколаївської археологічної експедиції, старший викладач Національного університету ім. Сухомлинського Олександр Смирнов.

За його словами, в цих комплексах, зокрема, було знайдено ручку дзеркала ольвійского типу VI століття до нашої ери, чимало фрагментів різної кераміки.

Читайте також: Археолог Кирило Горбенко розповів, які перспективи музею городища Дикий Сад

Серед них ми знайшли надзвичайно рідкісні амфори – з однією ручкою. За два десятки років моєї участі в розкопках, я до цих пір не бачив таких виробів, – розповів археолог.

Він також підкреслює, що мова йде як про вироби, завезені з старовинного міста Мілету (Туреччина) і островів Хіос і Лесбос (Греція), так і про залишки місцевої кераміки. Головна цінність цих знахідок в тому, що вони були законсервовані в землі, тому є можливість зібрати їх в вироби і склеїти.

Нагадаємо, у місцевості Городниця, у Житомирській області знайшли скарб монет часів князів Володимира Святославича та Святополка Ярополковича.

Поширити:

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930