У День української писемності та мови миколаївці приєдналися до написання Радіодиктанту національної єдності

9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. З нагоди свята у всіх регіонах писали Радіодиктант національної єдності. Приєднався до ініціативи і Миколаїв.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».

Військові, поліцейські, рятувальники, освітяни, медійники, працівники культурної сфери — щороку радіодиктант національної єдності об’єднує українців різного віку та професій. Цього разу через повномасштабну війну свої знання правопису усі охочі перевіряли в укритті.

Авторкою тексту для диктанту стала українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Військовослужбовиця Національної Гвардії Крістіна розповідає, долучається до ініціативи вже другий рік поспіль, однак щоразу хвилюється.

Треба себе опанувати в такій нестандартній обстановці, згадати всі правила. Такі заходи дуже підтримують нашу націю та мову, добре, що молодь долучається до Радіодиктанту. У часи війни це важливо, – каже старша стрілкиня Нацгвардії Крістіна Дідовик.

Радіодиктант учасники пишуть лише від руки, спілкуватися між собою заборонено. Цьогорічний текст був тематичним — про рідний дім, великий і затишний в мирні часи і тривожний під час війни. У Миколаєві до написання Радіодиктанту національної єдності приєднався і міський голова Олександр Сєнкевич.

Я вперше долучився до написання Радіодиктанту за часи незалежності нашої держави. Було важкувато. По-перше, я взагалі в житті мало що пишу, а по-друге, не вистачає часу на читання книжок, я їх слухаю зазвичай, економлю час. Звичайно, втрачаються навички написання диктантів, розставляння ком тощо. Виклав все, що було в голові, подивимося на результати, – розповів мер міста.

Радіодиктант національної єдності — це не лише про перевірку знань, а й про спілкування та, власне, єднання українців, діляться своїми враженнями учасники.

Деякі слова були для мене зовсім новими, якось не використовую їх у повсякденному житті. Прикольна атмосфера, адреналін був, таке приємне відчуття, – додала Крістіна Дідовик.

Після написання роботу можна надіслати на електронну пошту rd@suspilne.media, аби її перевірили фахівці. Сам текст диктанту оприлюднять вже завтра, 10 листопада.

Нагадаємо, у Миколаєві з професійним святом привітали працівників культурної сфери.

Раніше повідомлялось, у Миколаєві висадять 500 саджанців троянд, які подарували місту одесити.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram