Культура є і продовжує розвиватися: у Миколаєві з професійним святом привітали працівників культурної сфери

9 листопада в Україні святкують Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. У Миколаєві з міркувань безпеки утрималися від масштабних святкувань, однак найвидатніших працівників цієї галузі не залишили без привітань.

Як пройшли урочистості, дивіться у сюжеті.

Прифронтовий Миколаїв, сцена в укритті та гул повітряної сирени. У таких умовах проходить цьогорічний День працівників культури та майстрів народного мистецтва. Через нестабільну безпекову ситуацію в місті вирішили утриматися від масштабного святкування та привітати видатних митців Миколаївщини у безпечному місці.

На жаль війна, на жаль гинуть люди, але треба шукати щось позитивне. З позитивного, що ми зараз бачимо: Україна об’єднана, як ніколи. Українська нація зараз прогресує і саме завдання культури й мистецтва нині: використати цей момент, аби про Україну знав увесь світ, — сказав начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім вітаючи місцевих митців зі святом.

Діячам культури вручили пам’ятні нагороди та подяки за якісну роботу і сумлінне виконання обов’язків в умовах воєнного часу. Серед нагороджених директор Миколаївського національного академічного театру драми та музичної комедії Микола Берсон, керівниця обласного краєзнавчого музею Ельвіра Єлізарова, скульптор, графік та живописець Віктор Макушин, очільник Миколаївського академічного художнього драматичного театру Артем Свистун та інші воїні культурного фронту.

Нині діяльність митців є не менш значущою, аніж робота військових, адже творчі люди формують і укріплюють духовний генетичний код української нації.

Про важливість роботи митців різних галузей культури наголосила і очільниця профільного управління Олена Буберенко, згадавши цитату прем’єр-міністра Великої Британії часів Другої світової Вінстона Черчилля: «Якщо економити на культурі, то за що воювати?».

Я сьогодні дякувала нашим обласній військовій адміністрації та обласній раді, тому що дійсно приділяють увагу культурі, як то кажуть не ображають і не роблять по залишковому принципу. Тому підтримка є і ми відчуваємо її, — зазначила вона.

Також миколаївські діячі культури передали «привіт» і тепле привітання колегам з інших куточків України з чітким меседжем: культура у прифронтовому місті є та продовжує розвиватися.

Нагадаємо, цими вихідними у Миколаїв завітала творча команда «Культурного десанту». Упродовж трьох днів колектив художників на чолі з артистом Колею Сєргою розмалювали стіни міста патріотичними постерами та муралами.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram