Стіни культури: у Миколаєві митці «Культурного десанту» розмалювали стіни патріотичними муралами 

Цими вихідними у Миколаїв завітала творча команда «Культурного десанту». Упродовж трьох днів колектив художників на чолі з артистом Колею Сєргою розмалювали стіни міста патріотичними постерами та муралами.

Які малюнки вийшли в результаті та що хотіли донести пензлями та фарбами художники, дивіться у сюжеті.

Дружба Миколаєва та Маріуполя, кіт, який уособлює Віталія Кіма, мурал пам’яті загиблого хлопчика та інші патріотичні малюнки. Так тепер виглядають стіни та паркани будинків у різних куточках нашого міста. Проєкт «Стіни культури» реалізувала творча команда «Культурного десанту» на чолі з артистом Колею Сєргою. Усього за три дні митці подарували міським вулицям близько десятка креативних малюнків. 

«Стіни культури» — це проєкт «Культурного десанту», він починався на деокупованих територіях і в містах Харківщини. Миколаївцям також потрібна підтримка і ми приїхали, нам допоміг фонд «Синергія Миколаївщини», який забезпечив нас фарбою і ось так працюємо, — розповів співак.

У складі «Культурного десанту» митці з Рівного, Одеси, Києва і Кам’янця-Подільського. Над новим муралами працювали близько 10 художників.

Серед робіт і символічна квіткова композиція на вулиці Маріупольській. Жовтий колір символізує сонце Миколаєва, а сині барви — море Маріуполя. Змінили художники і табличку з назвою вулиці. Особливою для всієї команди є робота на стінах Дитячої спортивної школи. Її присвятили хлопчику, який загинув внаслідок влучання ворожої ракети в багатоповерхівку.

Один із муралів намалювали на честь очільника області Віталія Кіма. Його зобразили у незвичному персонажі – коті – та втілили пряму копію світлини, яка стала вірусною в Інтернеті. А ось це – волонтерський автомобіль, який художники також одягнули у різнобарвні кольори «Культурного десанту». Співорганізатор проєкту «Стіни культури» у Миколаєві, місцевий депутат Раміль Агабеков відзначив, така творча ініціатива об’єднує митців з різних куточків України задля створення патріотичних малюнків у прифронтових містах.

Вдячний «Культурному десанту» і їх лідеру Миколі Сєргі за те, що приїхали до Миколаєва. Ми з ним списалися, коли я побачив світлини, як вони працюють у Харкові, пишу: «Коля, а давайте приїдете до Миколаєва, до нашого міста-героя улюбленого». Він відповів, що немає проблем додав: «Післязавтра виїжджаємо». Аж ось хлопці й дівчата приїхали і вже зараз дарують такі позитивні емоції нашому місту, — зазначив Раміль Агабеков.

Окрім муралів на стінах «Культурний десант» також провів у Миколаєві акцію «Поверни живим». Її мета – передати книги, які придбали звичайні українці з різних регіонів і додали до кожної лист зі щирими слова для наших воїнів.

Вже зараз миколаївці можуть оцінити роботу художників та насолодитися новим виглядом стін в окремих куточках прифронтового міста.

Нагадаємо, у неділю, 6 жовтня, в Україні відзначали День соціального працівника. У Миколаєві з нагоди свята теж влаштували урочистості.

Актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram