У ЧНУ імені Петра Могили відбувся фестиваль «Енерго-фест – 2020»

Центр енергоефективності та Чорноморський національний університет імені Петра Могили організували ЕНЕРГО-FEST. Захід спрямований на студентів, жителів ОСББ, комунальні установи, а ще військовослужбовців.

В рамках фестивалю учасникам презентували виставку енергоефективного обладнання. Долучились до фестивалю й організатори проєкту «Норвегія-Україна», які анонсували початок підготовки військовослужбовців за напрямом «Енергетичний менеджмент та енергоаудит».

Тривалість навчання три місяці, 500 годин. і протягом цього терміну вони навчаються і отримують диплом норвежський та диплом державного зразку. А також отримують можливість пройти в майбутньому сертифікацію з енергоменеджменту. Ми співпрацюємо з Міністерством ветеранів, центром АТО міста Миколаєва, – розповіла директорка Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили Ганна Норд.

За словами регіональної координаторки програми розвитку ООН у Миколаївській області Тетяни Гвоздь, ще раз розповісти про важливість енергозбереження для жителів багатоквартирних будинків буде не зайвим.

Читайте також: МОЗ заклало у бюджет зарплату лікарям від 22 до 25 тисяч, – Степанов

Як показує практика й експертна оцінка, близько 70% багатоквартирного фонду сьогодні потребує реновації. Саме тому було створено державну установу Фонд енергоефективності, який підтримується Європейським союзом і урядом Німеччини. В рамках цієї співпраці програма розвитку ООН і Міжнародна фінансова корпорація надають технічну підтримку для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які можуть бути клієнтами Фонду енергоефективності, – розповіла Тетяна Гвоздь.

Під час заходу учасники обмінялись досвідом у галузі енергозбереження і вироблення взаємозамінної енергії.

Нагадаємо, станом на 19 вересня українські газові сховища були заповнені на 87%. Запаси природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ) з 12 по 19 вересня збільшилися на 2% – до 27,2 мільярда кубометрів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram