Фото: Баштанський краєзнавчий музей

У Баштанці археологи досліджують поховання старого цвинтаря, де хотіли звести супермаркет

У Баштанці на території місцевого ринку, де планували збудувати супермаркет, продовжуються розкопки старовинного цвинтаря. Фахівці Баштанського краєзнавчого музею та археологи розповіли про перші знахідки.

Про це повідомляється на сторінці музею у Facebook.

Будівництво було припинено, а 22 листопада на місці старого цвинтаря поселенців Полтавки-Баштанки у першій половині XIX століття розпочалися археологічні розкопки.

Науковий співробітник інституту археології Національної академії наук України Олександр Смирнов розповів, що їм допомагає техніка, оскільки роботи необхідно проводити швидше через погодні умови.

Тут є такий невеликий «кущ» цих поховань. Ми зараз їх досліджуємо. Але насамперед наша робота – дослідження тієї території, яка не осквернена будівельним майданчиком та будинками XX століття. Тих ділянок, що залишилися in situ (лат. — «на місці») та ґрунту ХІХ століття, – розповів Олександр Смирнов.

Фото: Баштанський краєзнавчий музей
Фото: Баштанський краєзнавчий музей

Нагадаємо, 27 вересня в центрі Баштанки під час земельних робіт виявили людські рештки. Поховання може датуватися початком 19 сторіччя. 

Як відомо, керівник Миколаївської археологічної експедиції Олександр Смирнов заявив, що Миколаївщина — один з найбільших регіонів, об’єкти археологічних досліджень якого, щороку потерпають від нападів та пограбувань «чорними копачами».

Також повідомлялося, у Полтавській області під час дослідження грунтового могильника на барвінковій горі археологи знайшли амфороподобні скляні підвіски.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram