Фото: «Вокруг света. Україна»

На Полтавщині знайшли унікальні скіфські підвіски

У Полтавській області під час дослідження грунтового могильника на барвінковій горі археологи знайшли амфороподобні скляні підвіски.

Як повідомив керівник експедиції, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Денис Гречко, намистини виготовили близько 6-го століття до нашої ери, пише «Вокруг света. Україна».

Такі прикраси в Більську знайшли вперше. Після обробки артефакти обіцяють показати публіці як частину експозиції музею Більського городища.

Більське городище VІІІ – ІІІ століття до н. е. є унікальним археологічним об’єктом культурної спадщини України. Це місце визнане укріпленим поселенням в Європі епохи раннього залізного віку.

Городище розташоване на височині між річкою Ворсклою і правою притокою Псла – річкою Суха Грунь, на адмінмежі Полтавської і Сумської областей.

Фото: «Вокруг света. Україна»
Фото: «Вокруг света. Україна»

Гелон – згідно знаменитого грецького історика Геродота, місто в землі скіфського племені будинів, столиця племені гелонів, яке, нібито, залежало від грецьких колоністів, вигнаних з приморських поселень і осіли серед будинів, які говорили на мішаною скіфською та грецькою мовами.

Нагадаємо, наприкінці серпня цього року миколаївські археологи на розкопках городища стародавніх кіммерійців «Дикий Сад» знайшли кілька цікавих знахідок, серед яких особливу увагу привертає міст через фортечний рів, якому 3200 років.

Як відомо, керівник Миколаївської археологічної експедиції, старший викладач МНУ ім. Василя Сухомлинського Олександр Смирнов заявив, що Миколаївщина — один з найбільших регіонів, об’єкти археологічних досліджень якого, щороку потерпають від нападів та пограбувань «чорними копачами»

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram