«Це зрівнялівка»: депутати розгянули прогноз бюджету на 2022-2024 роки

Члени планово-бюджетної комісії Миколаївської міської ради розглянули прогноз міського бюджету на 2022-2024 роки. Таку процедуру провели вперше.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу МАРТ.

Плановий бюджет дозволяє орієнтовно визначити мінімальну заробітну плату, прожитковий мінімум та індекс інфляції. За основу розрахунків взяли цьогорічний бюджет.

З цього року вступила в силу дія статті 75-1 Бюджетного кодексу України. Тепер прогноз бюджету буде виноситися і на виконком, і на розгляд сесії, – пояснила директорка департаменту фінансів міськради Віра Святелик.

Депутата Володимира Топчого схвилювало питання «мінімалки». За даними планового бюджету, у 2022 році вона становитиме 6500 грн, у 2023 – 6700 грн, а в 2024 – 7176 гривень.

Приходять до мене співробітники і питають: «Володимировичу, ти ж обіцяв доплату. Де вона?». А я її вже дав у ті 7 тисяч мінімалки. Виходить абсолютна зравнялівка. Ті, хто працюють добре, отримують мінімалку і ті, хто працює погано, мають таку ж заробітну плату. Вже сьогодні спеціалісти зоопарку, які вчилися роками, захищали кандидатські дисертації, заробляють на рівні двірників. Як таке може бути? – обурився Топчий.

За словами директорки департаменту фінансів Миколаївської міської ради Віри Святелик, для того, аби такої зрівнялівки не було, треба змінити єдину тарифну сітку. Зробити це мають на державному рівні. Депутати планують звернутися з такою вимогою до профільних міністерств, бо на їхнє звернення з цього приводу до Президента України Володимира Зеленського не відповіли.

Обгворили члени бюджетної комісії і питання перерозподілу бюджетних коштів. В оновленому проєкті рішення не йшлося про залучення до бюджету нових коштів. Натомість в ньому врахували усі пропозиції головних розпорядників коштів. Вони запропонували свої зміни через те, що перед прийняттям бюджету на 2021 рік взимку не встигли повністю проаналізувати необхідні витрати.

Після короткого обговорення депутати підтримали ініціативу та рекомендували прийняти зміни на сесії, однак виступили з проханням надавати проєкти рішень, що стосуються бюджету, хоча б за тиждень до засідання. За словами голови комісії Федора Панченка, це дозволить ефективніше та швидше вирішувати усі суперечливі моменти.

Нагадаємо, депутат Євген Павлович у програмі «Діалог» прокоментував ситуацію з небажанням депутатів голосувати за перерозподіл бюджету. «Це ігнорування інтересів третини виборців», – сказав він.

Раніше повідомлялося, мер Миколаєва Олександр Сенкевич закликав нардепів не вилучати «тютюновий» податок в місцевих бюджетів.

Поширити:

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031