Олександр Сенкевич закликав нардепів не вилучати «тютюновий» податок в місцевих бюджетів

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич закликав народних депутатів не підтримувати законопроект, який передбачає вилучення з місцевих бюджетів роздрібного акцизу на тютюн.

Звернення опубліковане у його Telegram-каналі.

Олександр Сєнкевич підкреслив, на його думку, реформа децентралізації є однією з найбільш затребуваних, так як дає громадам багато можливостей. Але разом з тим, це покладає фінансові зобов’язання на органи місцевого самоврядування.

Ми готові їх виконувати. Сьогодні головне, що потрібно територіальним громадам для розвитку – ресурс. Ні для кого не секрет, що місцеві бюджети фактично другий рік поспіль через карантин недоотримують значну частину коштів. Як держава повинна на це відреагувати? Відповідь проста – удосконалити механізми наповнення місцевих бюджетів і знайти нові ресурси фінансування, – вважає Олександр Сєнкевич.

Мер Миколаєва також зазначив, що сьогодні в уряді з’являються ініціативи, які зумовлять втрату громадами мільйонів гривень. Зокрема, мова йде про роздрібний акциз на тютюн.

У травні цього року Кабінет Міністрів схвалив проект Закону України, який передбачає вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу на тютюн. Відповідно до цієї ініціативи, ці кошти повинні надходити спочатку в державний бюджет, і тільки потім їх будуть перерозподіляти до бюджетів громад. 24 червня цей законопроект, на жаль, підтримав і комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, – сказано в повідомленні.

Олександр Сєнкевич заявив, що в разі прийняття закону бюджет міста може недоотримати близько 70 мільйонів гривень.

5% – це скільки? Поясню на прикладі Миколаєва. Щорічно бюджет міста з роздрібного акцизу на тютюн отримує близько 70 мільйонів гривень. Для бюджету всієї країни це копійки, але для місцевої громади – кошти, які ми можемо направити на лікарні, школи, комунальний транспорт або дороги, – сказав мер Миколаєва.

Він закликав народних депутатів не підтримувати даний законопроект.

Хочу нагадати, що подальша успішна реалізація реформи децентралізації залежить від тих доходів і зборів, які залишаються безпосередньо в бюджетах територіальних громад, – уклав Олександр Сенкевич.

Нагадаємо, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич відповів на заяву секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова про неприпустимість відкриття в місті супермаркету російської мережі «Mere». Мер Миколаєва зазначив, що не розуміє, яким чином місцева влада в особі голови і міськради може заборонити роботу магазину.

Як відомо, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич вважає, що найбільш гострою проблемою міста є поганий стан доріг, як наслідок того, що обласний центр є портовим містом.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031