США ввели санкції проти китайських компаній

Міністерство торгівлі США оголосило про введення нових санкцій проти окремих китайських компаній і урядових організацій.

На сайті міністерства опубліковані два санкційних списку.

До першого увійшли Інститут судової експертизи Міністерства громадської безпеки КНР і вісім китайських юридичних осіб.

Повідомляється, що вони є співучасниками порушень прав людини і зловживань, скоєних в ході китайської кампанії репресій, масових незаконних затримань, примусової праці та високотехнологічного спостереження за уйгурами, етнічними казахами і іншими членами мусульманських меншин в Синьцзян-Уйгурському автономному районі.

У міністерстві повідомили, що ці відомства і юрособи доповнять створений в жовтні 2019 року список санкцій, в якому за тими ж звинуваченнями вже знаходяться 28 китайських компаній.

У другий список санкцій увійшли 24 урядові та комерційні китайські організації «здійснюють діяльність, яка суперечить національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів».

Зазначимо, раніше Сенат США схвалив законопроект, який може привести до виключення китайських компаній у лістингу на фондових біржах Штатів. Це може торкнутися таких найбільших компанії КНР, як Alibaba Group Holding Ltd. і Baidu Inc. Ці організації базуються в Китаї, Гонконгу і на Кайманових островах.

У міністерстві пояснили, що вони імпортують з США товари і технології, і в кінцевому рахунку пов’язані зі створенням зброї масового ураження і технологій військового призначення.

Нагадаємо, суд змусив Білий дім надати листи Трампа щодо військової допомоги Україні.

Раніше повідомлялось, США надали Україні допомогу на $25 мільйонів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram