ФОТО: Associated Press

Суд змусив Білий дім надати листи Трампа щодо військової допомоги Україні

Адміністрація президента США Дональда Трампа отримала запит від суду з вимогою надати електронне листування, в якому йшлося про військову допомогу Україні. Серед них – і листи Трампа.

Про це повідомляє видання Law and Crime, передає Голос Америки.

Рішення було прийняте за позовом видання The New York Times в рамках закону про доступ до інформації. Раніше Білий дім відмовив у наданні документів виданню, посилаючись на застосування виконавчого привілею.

Конкретно, документи в цій категорії – це едлектронне листування президента, або віце-президента, або безпосередніх радників президента стосовно президентського рішення про обсяг, терміни та мету затримки військової допомоги Україні, – заявила заступник юриста бюджетного управління Білого дому Гедер Уолш.

Чиатйте також: Європарламент схвалив прискорення виділення Україні €1, 2 мільярда

Суддя Джексон головувала у справі Роджера Стоуна, колишнього радника Трампа, якого звинувачували у дачі неправдивих свідчень.

Минулого року в рамках розгляду імпічменту Дональда Трампа розглядались звинувачення в тому, що затримка військової допомоги Україні могла провадитись для здійснення тиску на український уряд з внутрішньополітичною метою. Рішення адміністрації утримати виділену для України допомогу зіграло центральну роль у процесі імпічменту щодо Трампа за звинуваченнями в зловживанні повноваженнями і перешкоджанні роботі Конгресу.

Нагадаємо, Білий дім має намір провести спецоперацію, щоб значно скоротити час, необхідний для розробки вакцини проти коронавірусу.


Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram