Фото: Миколаївський зоопарк

Сьогодні – День шимпанзе: в Миколаївському зоопарку живуть п’ять таких мавп, найстаршій – 52 роки

14 липня відзначається Всесвітній день шимпанзе.

Про це пише видання “Родной причал”.

Хоча шимпанзе і є найближчими родичами людини, вони все ж були невідомі в більшості країн світу, поки Чарльз Дарвін не написав про них у 1856 році. І тільки через століття люди стали впізнавати цікаві факти з життя цих приматів.

«Першовідкривачем» таємниць шимпанзе стала доктор Джейн Гуддол, яка почала вивчення цих людиноподібних мавп у національному парку Гомбе Стрим 14 липня 1960 року. Знаменний день отримав назву «Міжнародний день шимпанзе».

В 2018 року назву змінили на «Всесвітній день шимпанзе», але основне завдання залишилася колишнім: підвищити обізнаність людей про важливість цих дивовижних тварин в дикій природі, зберегти довкілля й запобігти нелегальній торгівлі дикими шимпанзе.


Усього в природі існує два види шимпанзе – Шимпанзе звичайний і Бонобо. І кожен вид потребує охорони і захисту. Ще 100 років тому Африку населяло близько двох мільйонів цих приматів, зараз їхня сумарна чисельність коливається в районі 350 тисяч.

Фото: Миколаївський зоопарк


У Миколаївському зоопарку утримується група шимпанзе із 5 особин. Очолює групу найстарша самка на прізвисько Амбі – їй 52 роки, потім 22-ти річна самка Аліті і троє її дітей, народжених в нашому зоопарку: Чіліна (2008 р.н.), Роміна (2012 р.н.), Шерман (2016 р.н.). Сім’я дружня, практично всі беруть участь у вихованні дітей. У кожного свій характер і темперамент.

Побачити тварин ви можете в просторому, добре обладнаному вольєрі відділу примати.

Фото: Миколаївський зоопарк
Фото: Миколаївський зоопарк

Нагадаємо, що Слонам у миколаївському зоопарку подарували нову розвагу

Як раніше повідомлялось, у миколаївському зоопарку відсвяткували День захисту дітей

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram