Фото: Радіо Свобода

«Схеми» опублікували докази причетності глави КСУ Тупицького до суддівського шахрайства

Глава Конституційного суду Олександр Тупицький в 2006-2010 роках був причетний до заволодіння майном заводу в Зугресі Донецької області і, ймовірно, через довірену особу одержав частку в підприємстві.

Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми».

У жовтні 2018 року слідчі Генпрокуратури записували розмови Тупицького в рамках кримінальної справи щодо екс-глави Вищого господарського суду Віктора Татькова, соратника екс-президента Віктора Януковича, який зараз перебуває e розшуку. У той час Тупицький був заступник голови КСУ.

Болючий і тривалий переділ активів Зуєвського заводу та його оформлення на приватне підприємство, підконтрольне донецькому бізнесмену Владиславу Дрегеру, супроводжувалося судовими спорами, вирішення яких було в руках господарських судів Донецької області. Бізнесмен Дрегер знав іншого місцевого суддю – голови Куйбишевського районного суду Донецька Олександра Тупицького, який і познайомив Дрегера з суддями Ємельяновим і Татьковим. Точно не відомо, яке саме сприяння у судах Віктор Татьков пообіцяв бізнесменові. Але результатом знайомства стало те, що суддя у 2009 році став співвласником заводу Дрегера – через юриста, близького до сім’ї Татькова. Згодом це підтвердило і офіційне слідство ГПУ, – пояснили розслідувачі.

Відносно Владислава Дрегера відкрили ряд кримінальних справ, у тому числі про шахрайство з відчуженням майна Зуєвського заводу. Бізнесмен просидів три роки в СІЗО і, вийшовши на свободу, вирішив дати свідчення проти Віктора Татькова. Тоді Олександр Тупицький призначив йому зустріч, на якій спробував відрадити від цієї ідеї.

Фото: Радіо Свобода

На записі, зробленому Дрегером у кафе, Тупицький умовляв його не давати показання про роль бізнесмена в подіях навколо Зуєвського заводу, – в заволодінні цим підприємством підозрюють Татькова.

Олександр Тупицький, зокрема, говорив, що «займатися цією х**нею не варто… закінчиться тільки сильно загостреними відносинами», і пропонував організувати зустріч бізнесмена з Татьковим у Австрії, щоб вони вирішили свій корпоративний конфлікт.

Вважали б ви за потрібне разом із ним чи кожен окремо дати мені яку-небудь копійку за участь у цих справах – напевно, я б не відмовився. Чому я маю відмовлятися, якщо я всередині колись стояв цього питання? – говорив Олександр Тупицький.

Журналісти «Схем» прийшли до висновку, що Тупицький отримав свою частку у підприємстві: з 2009 року міноритарним власником заводу став Борис Румак, якому нинішній глава КСУ три роки дозволяв водити свою машину.

Зараз записи розмов Олександра Тупицького виділили в окреме кримінальне провадження, в рамках якого розслідують його дії. Але журналісти звертають увагу на те, що оголосити про підозру йому буде проблематично через суддівський імунітету. А рішення про те, оголошувати чи ні очільнику КСУ про підозру, «буде знаходитися в руках однієї людини, генерального прокурора Ірини Венедиктової», повідомляють «Схеми».

Нагадаємо, скандальне рішення про фактичне блокування системи електронного декларування в Україні Конституційний суд прийняв за поданням 47 депутатів Верховної Ради від “Опозиційної платформи – за життя” та партії “За майбутнє”.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram