Штам Delta несе високий ризик смертності для невакцинованих, – МОЗ

Висока смертність при інфікуванні коронавірусним штамом «Дельта» спостерігається серед невакцинованих людей.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає Укрінформ.

Читайте також: МОЗ розглядає послаблення карантинних обмежень для вакцинованих

Дійсно людина, яка інфікована штамом «Дельта», вона набагато заразніша, і в неї більша кількість вірусних часточок знаходиться у верхніх дихальних шляхах. І водночас коронавірусна хвороба дійсно частіше призводить до госпіталізації людини, тобто вона важче протікає у людини, яка інфікована штамом «Дельта».

Однак щодо летальності різні країни дають різну інформацію. Найчастіше високі рівні смертності при інфікуванні «Дельтою» спостерігалися саме серед невакцинованого населення. У тих країнах, де переважна більшість населення була вакцинована, цифри смертності не відрізнялися від, наприклад, штаму «Альфа, – зазначив Кузін.

Він підтвердив, що ефективність вакцини у випадку інфікування «Дельтою» знижується на 10%.

Читайте також: Майже кожен другий українець має антитіла до коронавірусу: дослідження

Але все одно захист є. І зараз ті країни, де реєструється спалах «Дельти», вони показують, що переважні відсотки смертності, переважні відсотки тяжкого перебігу (це майже 98-99%) – то це серед невакцинованого населення, – пояснив головний санлікар.

Нагадаємо, що у МОЗ назвали основні симптоми при зараженні штамом «Дельта». Лихоманка, головний біль, біль в горлі і нежить поширені, тоді як кашель і втрата нюху або смаку – менш поширені. 

Раніше повідомлялося, що в Україні дозволили вакцинацію дітей від 12 років. Для цього будуть викристовувати препарат Comirnaty від Pfizer/BioNTech.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram