Фото: з відкритих джерел

Майже кожен другий українець має антитіла до коронавірусу: дослідження

Щонайменше 40% українців мають антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2. Але дослідники вважають, що фактична кількість перехворілих може бути ще більшою.

Про це свідчать попередні результати дослідження наявності антитіл, повідомляє Центр громадського здоров’я.

Станом на червень-липень 2021 року 40,5% учасників дослідження мали антитіла до одного з білків коронавірусу. Якщо попередньо поширити результати на все населення України, то, імовірно, від 39,3 до 41,7% громадян мають антитіла.

У ЦГЗ кажуть, що це мінімальна частка українців, які перехворіли з початку пандемії. Фактична кількість інфікованих за весь час може бути більшою, адже:

  • у частини людей може не бути антитіл саме до досліджуваного білка;
  • антитіла вже могли зникнути з організму;
  • рівень антитіл може бути занизьким для виявлення.

У Центрі обіцяють, що такі винятки враховуватимуть під час поглибленого аналізу результатів. Команда планує підготувати звіт у вересні 2021-го.

Експерти нагадують, що наявність антитіл не гарантує імунітет до всіх штамів вірусу. Вони показують, що людина інфікувалася раніше, але це не є ознакою хвороби. Невідомо, який має бути рівень антитіл для захисту і як довго вони зберігаються.

Збір даних для дослідження тривав з 7 червня до 9 липня 2021 року. Упродовж 5 тижнів в усіх регіонах України працювали 54 мобільні бригади, які проводили забір крові та опитували українців про їхній досвід захворювання на COVID-19, поведінку під час пандемії, дотримання карантинних норм, соціально-демографічні фактори, що можуть вплинути на інфікування, тощо. 

Усього до збору даних долучилися 154 інтерв’юери, 168 медичних працівників, 87 працівників і волонтерів Червоного Хреста. У рамках дослідження опитали та зібрали придатні для аналізу зразки крові від 6 398 здорових дорослих людей, обраних випадковим чином.

Нагадаємо, у Миколаєві виявили чотири випадки зараження штамом «Дельта».

Раніше повідомлялося, в Україні дозволили вакцинацію дітей від 12 років.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram