Щороку 20 мільйонів гривень з міського бюджету йде на боротьбу зі стихійними сміттєзвалищами

Члени планово-бюджетної комісії обговорили проблему ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Зараз на це витрачають 20 мільйонів гривень з міського бюджету щороку.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Раніше депутати просили запропонувати заходи, спрямовані на зменшення витрат та оптимізацію процесу боротьби зі сміттям. У департаменті житлово-комунального господарства вирішення питання бачать так – через конкурс визначити виконавця з вивезення відходів та розробити тариф, у вартість якого буде входити і вивіз несанкціонованих сміттєзвалищ. Однак чи вплине це на бюджет, поки невідомо.

Ми сподіваємося, що коли в тариф буде входити вивезення великогабаритного сміття, можливо, мешканці не будуть викидати його у непризначених місцях, а будуть класти десь біля баків. Це може знизити навантаження на бюджет, – спрогнозувала заступниця начальника відділу озеленення та благоустрою Ірина Масляна.

За словами голови Центрального району Олександра Берези, у серпні на ліквідацію сміттєзвалищ витратили 253 тисячі гривень, однак це ще не найвищий показник.

Досить скоро нам треба буде приймати і розглядати бюджет на наступний рік. Нам знову закладати ще 20, 25, 30 мільйонів на рік на прибирання? Зараз я бачу, що навіть цих коштів недостатньо. Щодня містяни скаржаться на стихійні сміттєзвалища, – зауважив голова комісії Федір Панченко.

А от депутат Сергій Кантор корінь проблеми вбачає в недостатній кількості сміттєвих баків біля багатоквартирних будинків та приватного сектору. На його думку, стихійні сміттєзвалища з’являються там, де нема куди подіти відходи.

Мешканці, які за правилами благоустрою повинні вивезти великогабаритне сміття на сміттєзвалище за власний рахунок, або викидають його в загальний бак, або вивозять кудись в Тернівку. Там адміністрація отримує скаргу від місцевих жителів і витрачає кошти на його ліквідацію. Якщо в нас не буде контролю та якихось дієвих важелів на містян, які не укладають договори і не оплачують їх, то що ми можемо зробити?, – відповіла Ірина Масляна.

Депутат Дмитро Січко назвав проблему системною і вважає, що вирішувати її теж треба комплексно.

Десь сміттєзвалища пов’язані з тим, що мало смітників в ОСББ чи багатоповерхових будинків. Це перша проблема, вона вирішується одним шляхом. Якщо говорити про смітники в приватному секторі, це зовсім інша проблема, яка має свої шляхи вирішення. Потрібно провести аналіз, з’ясувати, скільки громадян, які уклали договори з вивезення сміття і скільки тих, хто не уклав. Далі треба йти у кожну квартиру чи будинок і працювати з цими людьми, – сказав він.

Окрім проблеми зі стихійними звалищами закцентували увагу на щорічній боротьбі з амброзією.

Сміття – це, звичайно, дуже важливо, але головним є питання боротьби з амброзією. Якщо ми нічого не будемо робити, з кожним роком ситуація ставатиме дедалі серйознішою. Це здоров’я тисячі людей, – зазначив депутат Володимир Топчий.

У результаті тривалого обговорення члени комісії підтримали ініціативу Володимира Топчого розробити комплексну програму боротьби з амброзією, а також попросили департамент ЖКГ надати рекомендації та конкретний план дій щодо покращення ситуації зі стихійними звалищами у Миколаєві. 

Нагадаємо, комісія ЖКГ не визначилася, хто має займатися обслуговуванням дерев на Соборній площі.

Раніше повідомлялося, «Облтеплоенерго» заборгувало «Миколаївгазу» понад 50 мільйонів гривень, кошти просять у міста.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram