«Облтеплоенерго» заборгувало «Миколаївгазу» понад 50 мільйонів гривень: кошти просять у міста

ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» заборгувало перед АТ «Миколаївгаз» майже 50 мільйонів гривень, що в свою чергу ставить під загрозу початок опалювального сезону в місті. Комунальне підприємство звертається до міста з проханням допомогти ліквідувати борг.

Про це йшла мова мова під час бюджетної комісії Миколаївської міської ради, 14 вересня, повідомляє телеканал «МАРТ».

До депутатів-членів бюджетної комісії звернулась голова правління акціонерного товариства «Миколаївгаз» Тетяна Бузовська. Вона розповіла, що станом на початок жовтня ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» має борг перед її підприємством у 50 мільйонів гривень.

Під загрозою початок опалювального сезону. Станом на 1 жовтня «Миколаївоблтеплоенерго» буде винне нам 53,2 мільйона гривень за послугу розподілу газу. Ці гроші повинні йти далі на погашення наших зобов’язань перед оператором газотранспортної системи, на зарплати співробітників мого підприємства, підготовку до опалювального сезону та інше, – сказала вона.

Голова правління «Миколаївгазу» зазначає, завдяки нещодавно ухваленому закону № 1639, частину боргу, а саме 17 мільйонів є можливість списати за рахунок компенсації держави. Однак решту боргу, за словами Тетяни Бузовської, «Миколаївоблтеплоенерго» повернути самостійно не в змозі.

У свою чергу заступниця директора «Миколаївоблтеплоенерго» Катерина Куценко пояснює, проблема тягнеться ще з 2019 року, коли населення платило підприємству за економічно необґрунтованим тарифом.

Наш тариф становив 1 482 гривні 50 копійок за гігакалорію. З 2019 року підприємство не могло перейти на новий обгрунтований тариф, який був встановлений Національною комісією та складає 1999 гривень. Не було законодавчого обґрунтування, щоб перевести споживачів на нові моделі договірних відносин, — розповіла заступниця директора «Миколаївоблтеплоенерго».

Катерина Куценко каже, оскільки у комунального підприємства немає нового договору зі споживачем, «Облтеплоенерго» не може застосувати обґрунтований тариф, в якому була закладена оплата нарахувань для «Миколаївгазу».

У тарифі 1 482 гривні передбачений тариф на послугу з розподілу газу в розмірі 873 гривень з ПДВ. Сьогодні фактична вартість послуги становить більше 2 тисяч гривень 2146 з ПДВ, – сказала Катерина Куценко.

Катерина Куценко також зазначила, що споживачі отримують опалення орієнтовно п’ять місяців на рік, тоді як «Миколаївгаз» за нормами нараховує платіж протягом всього року, а це близько дев’яти мільйонів гривень на місяць.

У нас сьогодні немає можливості виплатити борг. Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, «Миколаївгаз» має право не надати дозвіл на розпломбування вузлів обліку на нашому підприємстві. Тобто ми не зможемо пустити газ і запустити наші котельні, – додала вона.

У зв’язку з цим комунальне підприємство попросило з міськбюджету 30 мільйонів гривень на погашення заборгованості до початку опалювального сезону. Заслухавши виступаючих депутати зійшлись на думці, що це питання вимагає детального вивчення фінансової спроможності міського бюджету, оскільки Миколаїв наразі немає надлишкових коштів.

Вношу пропозиції підтримати: по-перше надати доручення депаратменту енергоефективності розробити план заходів або програми міської ради щодо зменшення споживання природного газу для опалення житлового фонду. Далі доручити департаменту фінансів надати нам інформацію щодо можливих джерел для виділення необхідного фінансування, — запропонував голова бюджетної комісії Федір Панченко.

Також члени комісії підтримали ідею направити звернення до Президента України, Кабміну, парламенту та облради з проханням посприяти у вирішення проблеми. Як відзначила представниця «Миколаївгазу» така ситуація характерна для всіх обласних центрів України.

Нагадаємо, станом на серпень 2021 року споживачі ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» заборгували підприємству за послугу з постачання теплової енергії близько 95 мільйонів гривень.

Як відомо, у червні ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» направило до суду понад 600 позовних заяв на суму 9 мільйонів 421 тисячу гривень за тим боржників, які ігнорували дзвінки і досудові вимоги працівників підприємства.

Також «МАРТ» повідомляв, Миколаївський міський голова Олександр Сенкевич заявив, що міськбюджету необхідно близько ₴450 мільйонів для компенсації різниці між тарифами на тепло.

Поширити:

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930