Фото: СБУ

СБУ затримала самопроголошеного «президента» та лідера «тіньового уряду»

У Дніпрі Служба безпеки України викрила зловмисника, який оголосив себе «президентом» та сформував «тіньовий уряд».

Про це повідомляє СБУ.

Служба безпеки України продовжує комплексні заходи із викриття учасників підривної діяльності проти державної безпеки України. У Дніпрі викрито лідера антидержавної організації так званого «народовладдя» на публічних закликах до повалення конституційного ладу України, – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, зловмисник закликав громадян України замінити «новоствореними» чинні органи державної влади. Зокрема чоловік не виключав варіант насильницького повалення влади.

Читайте також: СБУ затримала банду вимагачів, які обкладали «даниною» українських підприємців

Встановлено, що зловмисник збирав однодумців у лавах «всеукраїнського національного конгресу» та разом з ними формував «тіньовий уряд».

На перших зборах фігурант добився обрання себе так званим «президентом України». Іншими рішеннями були призначені «голова верховної ради», «прем’єр-міністр», «керівники силових відомств», а чинні державні органи були визнані «терористичними структурами».За даними СБУ, самозванець намагався заручитися підтримкою ветеранів Антитерористичної операції на сході України та операції Об’єднаних сил, а також чинних військовослужбовців Збройних сил України. Досягнути цього він розраховував, закріпивши за своїми прихильниками першочерговим «розпорядженням» право мати вогнепальну зброю.

Читайте також: В СБУ повідомили подробиці справи проти Порошенка

Правоохоронці провели за адресою проживання зловмисника обшуки.

У результаті були вилучені печатки і бланки фейкових псевдоутворень, комп’ютерна техніка та мобільні телефони з доказами протиправної діяльності, а також фейкові «розпорядження» і «дипломатичні паспорти» «високопосадовців».

Нагадаємо, у грудні СБУ запобігла вчиненню терористичного акту в одному з коледжів у Черкаській області. В ході слідчо-оперативних дій викрито двох студентів, які погрожували здійснити масовий розстріл одногрупників,

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram