Фото: KORRESPONDENT.net

В СБУ повідомили подробиці справи проти Порошенка

За даними слідчих, внаслідок укладення угод про закупівлю вугілля в ОРДЛО терористи отримали понад 200 млн грн.

П’ятий президент, народний депутат Петро Порошенко блокував поставки в Україну вугілля з Південно-Африканської Республіки. Як передає УНІАН, про це начальник управління в Головному слідчому управлінні СБУ Анатолій Буліч повідомив на брифінгу.

Порошенко підозрюється в тому, що впродовж 2014-2015 років, перебуваючи на посаді президента України, використовуючи надані йому повноваження і наявні інструменти впливу на певних керівників центральних органів державної влади, вжив незаконні заходи до розірвання існуючих торгівельних зв’язків України на постачання вугілля з Південно-Африканської Республіки, – наголосив Буліч.

Також він додав, що водночас Порошенко “на вимогу представників Російської Федерації організував підписання від імені України контрактів на постачання вугілля з непідконтрольних Україні територій, чим поставив Україну у залежність від представників РФ та вказаних псевдо-республік”.

Буліч наголосив, що ці дії Порошенка допомогли Російській Федерації та терористичним організаціям Л/ДНР у підривній діяльності проти України. При цьому Буліч підкреслив, що це “однією із форм державної зради”.

Читайте також: Порошенку оголосили про підозру в державній зраді

Також він додав, що після укладення вказаних контрактів Порошенком та іншими співучасниками злочину було здійснено матеріальне сприяння терористичним організаціям на суму понад 200 млн грн, як готівкою, так і безготівковими перерахуваннями.

Буліч додав, що підозру Порошенку підписав в. о. генерального прокурора Олексій Симоненко. Водночас Буліч наголосив, що у цій справі немає політики.

Одразу хочу зазначити, що мова йде виключно про встановлення обставин подій злочину та дотримання закону. Будь-які спроби ввести цю справу в політичну площину є маніпуляцією, – підсумував він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вважає, що лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко і співзасновник «ОПЗЖ» Віктор Медвечук, який був учасником тимчасової контактної групи і вів переговори з сепаратистами, заробляли на війні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram