Родинам медиків, які померли від коронавірусу, виплатять страхову допомогу

Фонд соціального страхування України виплатить родинам медиків, які померли від коронавірусу, по 1,576 млн гривень. У Фонді затвердили форми заяв членів родини медиків.

Розмір страхової допомоги встановлений законом “Про захист населення від інфекційних хвороб”, повідомляють у пресслужбі Фонду соцстраху.

У разі смерті медичного працівника від COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків за кошти державного бюджету Фонд соцстраху виплатить одноразову допомоги у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму, що у 2020 році становить 1,576 млн гривень. Зазначені кошти будуть пропорційно розподілені між членами сім’ї, батьками і утриманцями.

Родичі та утриманці померлого через коронавірусну інфекцію медичного працівника мають подати заяву до робочого органу Фонду за місцем проживання медика на момент смерті.

Читайте також: У Миколаєві будівлю колишньої дитячої інфекційної лікарні передали Могилянці під університетську клініку

У випадку встановлення медичному працівнику інвалідності протягом одного календарного року після захворювання на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків, медик має подати заяву до Фонду за місцем свого проживання. Залежно від встановленої групи інвалідності виплати складуть від 630,6 тис. грн (ІІІ група інвалідності), до 735,7 тис. грн (ІІ група) і 840,8 тис. грн (І група).

Як відомо, у Миколаєві незабаром відкриють стоматологічний кабінет для дітей з інвалідністю. Він функціонуватиме на базі міської дитячої лікарні № 2.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram