У Миколаєві відкриють стоматологічний кабінет для дітей з інвалідністю

У Миколаєві незабаром відкриють стоматологічний кабінет для дітей з інвалідністю. Він функціонуватиме на базі міської дитячої лікарні № 2.

Ініціатор відкриття стоматологічної кімнати став Олексій Долгих – позаштатний радник міського голови. До нього звертались батьки дітей з вадами психічного розвитку, з аутизмом та з іншими відхиленнями.

Ці діти не можуть лікувати зуби без анестезії, без повної анестезії. Тобто їм місцева анестезія не підходить, вони не переносять цієї бормашини і так далі, – каже Олексій Долгих.

Раніше батькам таких діточок доводилось возити їх лікувати зуби в Одесу, де подібний кабінет функціонує, або до приватних стоматологів. В обох випадках це «задоволення» влітає в копійчину. Також в лікарні № 2 до того ж є ліфт, це дозволить приймати маленьких пацієнтів на візочках. В новоствореному кабінеті вже встановили надсучасне стоматологічне обладнання з можливістю 3-D діагностики. Лікар, котрий вестиме прийом, вже пройшов відповідне навчання.

Було закуплене обладнання, що відповідає сучасним вимогам, зроблено власними коштами ремонт. Обладнання було закуплене за кошти міського бюджету. Його виділили нам на сесії міської ради, – каже директор дитячої міської лікарні № 2 Олександр Дем’янов.

Дивіться також: У Миколаєві від COVID-19 одужали дев’ять медичних працівників

Вартість обладнання 611 тисяч гривень. Від ідеї до реалізації проєкту, каже міський голова, минуло півтора року.

Я сподіваюсь найближчим часом буде видана ліцензія на те, щоб цей кабінет працював і ми зможемо надавати якісну послугу нашим дітям. А так як в цій будівлі присутній ліфт, то це означає, що і діти з особливими потребами зможуть прийти сюди й отримати якісну процедуру на найвищому рівні, – висловив впевненість міський голова.

Ліцензію на виконання стоматологічних послуг в новому кабінеті МОЗ має надати не пізніше, аніж за півтора місяці, каже начальник управління охорони здоров’я Ірина Шамрай. Отримати стоматологічні послуги діти з інвалідністю зможуть безкоштовно і за попереднім записом, каже директор дитячої міської лікарні № 2. На перших порах маленьким пацієнтам надаватимуть терапевтичні послуги, тобто пломбування. Згодом у планах відкриття хірургічного кабінету.

Нагадаємо, за добу у Миколаївській області один новий випадок COVID-19

Як відомо, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що після завершення п’ятого етапу послаблення карантину в Україні деякі обмеження все одно можуть бути продовжені.

Раніше повідомлялось, миколаївська лікарня № 3 отримала нове обладнання.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram