Фото: Музеї Дубровника

Рідкісний давньогрецький шолом знайшли у Хорватії

Дуже рідкісний бронзовий греко-іллірський військовий шолом, який використовувався в Греції за часів греко-персидських воєн, виявили у гробниці в Далмації, Хорватія.

Як повідомляє Урядовий кур’єр, з посиланням на “Greek Reporter Urope”, такі шоломи вважаються достатньо рідкісними. Всього в світі налічується менше 40 екземплярів різного ступеня збереження. Цей особливий стиль шолома, пізніше відомий як іллірійський, протягом століть став “візитівкою” грецьких воїнів. Вперше він був використаний давньогрецькими етрусками та скіфами. 

Як вважають вченні, в могилі похований знатний воїн, який жив у IV столітті до н.е. На місці поховання знайшли скелети ще двох людей, в тому числі жінки. На жаль, кістки погано збереглися і майже повністю зотліли.

Фото: Музеї Дубровника

Ще у похованні виявили древні списи і ножі, бронзові та срібні прикраси, голки і кілька сотень намистин з бурштину і скла. Найціннішою знахідкою, крім шолома, стали грецькі та італійські вази. Професор Хрвоє Потребіца з Загребського університету пояснив, що в IV столітті до н.е. така кераміка коштувала дуже дорого. Це свідчить про певний статус покійного.

У 2021 році, після скасування всіх обмежень, пов’язаних з пандемією, археологічна команда сподівається, що вони знову зможуть повернутися на цю ділянку.

Нагадаємо, що у тропічних лісах Амазонки виявили ​​одну з найбільших у світі колекцій доісторичного наскельного мистецтва.

Поширити:

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930