Фото: Wild Blue Media

У тропічних лісах Амазонки знайшли стародавні наскельні малюнки

Десятки тисяч картин льодовикового періоду на скелі зображують людей і тварин, яки жили 12 500 років тому.

Як повідомляє The Guardian, у тропічних лісах Амазонки виявили ​​одну з найбільших у світі колекцій доісторичного наскельного мистецтва.

Їх датування базується на зображених на скелях, вимерлих нині, тварин льодовикового періоду, таких як мастодонт, доісторичний родич слона, який вимер у Південній Америці щонайменше 12 тисяч років тому. Є також зображення палеоли, вимерлого верблюда, гігантських лінивців та коней тієї епохи.

Читайте також: На Рівненщині знайшли зуб мамонта

Відкриття належить британським та колумбійським ученими, які фінансуються Європейською дослідницькою радою. Їхнім керівником є ​​Хосе Іріарте, професор археології з Університету Ексетера та провідний фахівець з Амазонки та історії доколумбового періоду.

Ми почали бачити тварин, які зараз вимерли. Фотографії настільки природні і настільки добре зроблені, що ми мало сумніваємось, що, наприклад, ви дивитесь на коня. Кінь льодовикового періоду мав дике, важке обличчя. Це настільки детально, що ми навіть бачимо кінську шерсть. Це захоплює, – каже вчений.

Фото: Елла Аль-Шамахі

Коли ви там, ваші емоції течуть … Ми говоримо про кілька десятків тисяч картин. Щоб їх записати, потрібні покоління … Кожен поворот – це нова стіна картин.

Серед зображень – риба, черепахи, ящірки та птахи, а також люди, що танцюють і тримаються за руки. Одна фігура носить маску, схожу на птаха з дзьобом. Ці зображення простягаються більше ніж на 10 км.

Нагадаємо, що представники Національного заповідника «Хортиця» 14 листопада представили результати археологічної експедиції, в ході якої на острові Хортиця знайшли поховання віком близько 2500 років.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram