ФОТО: Reuters

Рада заборонила продаж електронних сигарет дітям до 18 років

Верховна Рада України заборонила продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років.

За закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження обігу підакцизних товарів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та посилення контролю за продажем таких товарів” (№ 3628) проголосували 309 народних депутатів, повідомляє УНІАН.

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ними передбачено за порушення правил торгівлі електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння штраф від 200 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3,4 до 10,2 тис. грн)  із конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

За торгівлю електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом передбачено штраф від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6,8 до 13,6 тис. грн) з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Читайте також: У парламенті підтримали закон, який дозволить чоловікам брати декретну відпустку

Законом передбачено обмеження щодо використання електронних сигарет. Зокрема, на час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, куріння тютюнових виробів та використання електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Кабінет міністрів України протягом трьох місяців із дня набрання чинності цим законом має внести на розгляд Верховної Ради проект закону щодо приведення законодавства України у відповідність із положеннями Директиви Європейського парламенту і Ради 2014/40/ЄС від 3 квітня 2014 року про наближення законів, підзаконних нормативно-правових актів та адміністративних положень держав-членів щодо виробництва, представлення та продажу тютюнових виробів і супутніх продуктів та про скасування Директиви 2001/37/ЄС з метою врегулювання питань виробництва і обігу новітніх виробів з тютюну, бездимних тютюнових виробів та електронних сигарет.

Нагадаємо, Зеленський вніс до Ради законопроєкт про відповідальність за брехню у деклараціях. Метою проєкту є встановлення кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram