Фото: 112.ua

Рада відновила кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях

Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за недостовірне декларування про стан передбачений штраф і обмеження свободи.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні парламенту сьогодні, 4 грудня, повідомляє Українська Правда.

За проголосували 289 депутатів. Народні обранці підтримали компромісний законопроект №4460-д, створений на основі президентського законопроекту №4434 і напрацьованого робочою групою №4441.

Спікер парламенту Дмитро Разумков пообіцяв, що підпише закон 7 грудня, щоб його встигли опублікувати до Нового року. Він також поцікавився, чи планує хтось із нардепів блокувати його постановами. Парламентарії запевнили, що блокувати не збираються.

Умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей в декларацію на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (прим.ред. – від 1,3 до 9 мільйонів гривень) карається штрафом від 2,5 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (прим.ред. – від 42,5 до 51 тисячі гривень) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, – йдеться у законопроекті.

Умисне внесення суб’єктом декларування недостовірних відомостей від чотирьох тисяч прожиткових мінімумів (нині це близько дев’яти мільйонів гривень) карається штрафом від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів (від 51 до 85 000 гривен) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до 2-х років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Умисне неподання декларації карається штрафом від 2,5 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Нагадаємо, 2 листопада, у Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо відновлення чинності положень законодавства про електронне декларування, скасованих Конституційним судом.

Як відомо, раніше Президент України Володимир Зеленський вніс до Ради законопроєкт про відповідальність за брехню у деклараціях.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram