Рада схвалила штрафи за неносіння масок

Народні депутати більшістю голосів проголосували за законопроєкт про обов’язкове носіння масок чи респіраторів в громадських місцях і транспорті. Він передбачає штрафи за відсутність маски.

При цьому штраф правоохоронці зможуть накладати на місці, а не стягувати через суд. За відповідний законопроєкт №3891 в цілому проголосували 262 нардепи під час пленарного засідання Верховної Ради України.

Законопроєкт передбачає штраф за відсутність маски у фізичних осіб у розмірі від 170 до 255 гривень. Зокрема, його автори пропонують стягувати з громадян штрафи за відсутність маски під час карантину у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті.

Відсутність маски чи респіратора тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто йдеться якраз про вищезазначені суми – від 170 до 255 гривень.

Метою проєкту є запобігання розповсюдженню COVID-19 серед громадян України. Нардепи сподіваються, що впровадження штрафів дозволить запобігти неконтрольованому збільшенню хворих на коронавірус та перевантаженню медзакладів.

Раніше і глава МОЗ Максим Степанов, і головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповідали, що правоохоронці будуть складати протоколи і штрафувати порушників відразу на місці.


Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram