Фото: Rada.gov.ua

Рада продовжила до кінця 2021 року закон про «особливий статус» Донбасу

Верховна рада України до 31 грудня 2021 роки продовжила дію законопроекту про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Про це повідомляє Hromadske.

За відповідний законопроект проголосували 304 депутата.

Цим проектом закону продовжують дію старого закону. Таким чином, змінилася лише одна фраза: в статті 1 закону про особливий статус Донбасу замінили 2020 рік на 2021-ий.

Заступник голови фракції «Слуга Народу» Олександр Корнієнко і депутат Андрій Костін закликали підтримати законопроект, так як він нього залежить продовження врегулювання миру на Донбасі.

Особливий статус – це скорочена назва закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», який Рада прийняла ще в 2014 році і щорічно продовжувала, однак фактично закон ніколи не діяв, тому що для цього на окупованих територіях повинні були відбутися легітимні місцеві вибори за українським законодавством.

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування в Донецькій і Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:

  • висновок незаконних збройних формувань;
  • гарантії вільного волевиявлення;
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Нагадаємо, 7 грудня, до Верховної ради внесли законопроєкт про подовження дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. 

Як відомо, Міністерство ветеранів України затвердило рішення щодо створення Книги пам’яті добровольців  – захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram