Верховна Рада України / Фото з відкритих джерел

Рада оголосила конкурс на кращий ескіз великого Державного герба

Верховна Рада прийняла постанову №3994, яким оголосила конкурс на кращий ескіз великого Державного герба України.

Головним елементом має стати Знак княжої держави Володимира Великого – малий Державний герб України, пише hromadske з посиланням на проект постанови про оголошення конкурсу.

Княжий знак-тризуб Великого князя Київського Володимира Великого / Фото з відкритих джерел

Постанова керівництва парламенту 25 серпня підтримали 279 народних обранців.

Фактично депутати доручили Кабінету міністрів вирішити питання, як фінансово організувати конкурс, створити організаційний комітет, провести конкурс і влаштувати громадське обговорення ескізу великого герба. Після цього уряд повинен подати на розгляд Верховної Ради пропозиції, встановлені за результатами конкурсу.

Згідно з пояснювальною запискою, оплатити організацію конкурсу повинні за бюджетні асигнування, виділені урядом з держбюджету.

Варто відзначити 28 червня 1996 року прийняли Конституцію України, яка в статті 20 проголошувала Тризуб головним елементом великого Державного герба України. Тризуб визначався як знак княжої держави Володимира Великого і малий Державний герб України.

Згідно з Конституцією, великий герб повинен був прийматися у майбутньому, окремим законом Верховної Ради, з урахуванням малого герба та герба Війська Запорізького.

Як розповів народний депутат Володимир В’ятрович, комуністам дуже не подобався тризуб як націоналістичний символ і вони хотіли щось додати до нього. Так і з’явилася ідея великого герба. Конкурс на його ескіз вже тричі організовували, останній раз – в 2009 році – проте до цих пір ні до чого не дійшли.

Офіційний герб України (синій щит із золотим тризубом) має статус малого герба.

Нагадаємо, 24 серпня 2020 року Україна відсвяткувала 29-у річницю Незалежності.

Раніше повідомлялось, Україна в 2019/20 маркетинговому році реалізувала на зовнішні ринки зерна на 9 млрд доларів, що стало другим в світі показником після США. 

Як відомо, у неділю, 23 серпня, в Україні відзначили День Державного Прапора. Свято встановлено «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України», згідно з Указом Президента від 23 серпня 2004 року.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram