Зерно. Фото: pixabay.com

Україна посіла друге місце у світі за експортом зерна

Україна в 2019/20 маркетинговому році реалізувала на зовнішні ринки зерна на 9 млрд доларів, що стало другим в світі показником після США.

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачов прогнозує урожай зернових і олійних культур в поточному сезоні на рівні 96,7 млн ​​тонн, а експорт на рівні – 58 млн тонн, повідомляє АПК-Інформ.

“Україна, звичайно, потрібно розвивати продаж продукції з доданою вартістю. Однак надії на те, що в найближчі 5-10 років в Україні трапиться якийсь прорив в зернопереробної галузі – марні. Адже для того, щоб експортувати борошно або макарони, треба чітко розуміти, чого від нас хочуть. А ось вирощувати і продавати зерно ми будемо завжди”.

“За останні 2 тижні погіршився стан посівів кукурудзи, тому ми очікуємо зниження її врожаю десь на 3 млн. Але навіть якщо ми зменшимо виробництво зернової до 33 млн тонн, це все одно буде урожай №3 за всю історію України. Говорити, що все погано, – не варто”, – пояснив президент УЗА.

Нагадаємо, що Спеціалізований порт “Ольвія” у Миколаєві передали в концесію на 35 років. Концесіонером стала катарська компанія QTerminals, яка управляє найбільшим торговим портом Катару – Хамад.

Спеціалізований морський порт “Ольвія” розташований в Миколаївській області на лівому березі Бузько-Дніпровського лиману на північному узбережжі Чорного моря. Порт “Ольвія” перевантажує різноманітні вантажі, але в основному зосереджуються на зернових та будівельних матеріалах, на які припадає 80% загального обсягу перероблених вантажів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram