Фото: Спеціалізований морський порт «Ольвія»

Офіційно! Порт Ольвія передали в концесію катарській компанії

Спеціалізований порт “Ольвія” у Миколаєві передали в концесію на 35 років. Концесіонером стала катарська компанія QTerminals, яка управляє найбільшим торговим портом Катару – Хамад.

Про це міністр інфраструктури Владіслав Криклій написав у Telegram-каналі.

Як зазначив міністр, за умовами концесії всього за 35 років концесії повинно бути залучено до 17,3 млрд грн інвестицій.

Щойно в онлайн-режимі за присутності Міністра транспорту та комунікацій Катару Джасіма Аль Сулейті передано в концесію другий морський порт в Україні – спеціалізований порт “Ольвія” у Миколаєві, – написав Криклій.

За даними міністра, це перша пряма катарська інвестиція та одна з найбільших прямих іноземних інвестицій у портову галузь України за всю історію незалежності.

Криклій навів головні умови договору:

  • Щорічний концесійний платіж становитиме щонайменше 80 млн грн.
  • Концесіонер має забезпечити мінімальний обсяг перевалки вантажів не менше 2,55 млн тонн на рік
  • Близько 80 млн грн буде спрямовано на покращення інфраструктури Миколаєва.
  • Планується будівництво нових об’єктів нерухомості на території підприємства – зернового терміналу/універсального перевантажувального комплексу.
  • Впродовж перших 6 років концесіонер гарантує зайнятість трудовому колективу та належний рівень зарплати.

Криклій також повідомив, що сьогодні оголошено старт концесійного проекту в порту Чорноморська і вже розпочато конкурс на відбір консультантів для підготовки ТЕО та тендерної документації.

Спеціалізований морський порт “Ольвія” розташований в Миколаївській області на лівому березі Бузько-Дніпровського лиману на північному узбережжі Чорного моря. Порт “Ольвія” перевантажує різноманітні вантажі, але в основному зосереджуються на зернових та будівельних матеріалах, на які припадає 80% загального обсягу перероблених вантажів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram