ФОТО: Zaxid.net

Примус до носіння шкільної форми порушує права учнів – освітній омбудсмен

Примус до обов’язкового носіння шкільної форми порушує права учнів.

Про це заявив освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, служба омбудсмена отримує звернення про те, що педагоги чи адміністрація закладу освіти примушують учнів носити обов’язкову шкільну форму.

Досить часто у дискусіях із цього приводу виникає плутанина, оскільки учасники дискусії не відрізняють “шкільний одяг (одяг для школи)” від “обов’язкової шкільної форми”. А це – принципово різні речі. Одяг для школи – це вільний вибір дитини та/або її батьків. Єдиними вимогами до такого одягу є охайність, зручність, відповідність сезону. Все, – написав Горбачов.

Читайте також: В українських школах заборонять продавати фастфуд

Він запевняє, що вимоги щодо стилю, кольору чи інших атрибутів шкільного одягу неприпустимі та незаконні.

Обов’язкова шкільна форма – це принципово інше. Це – однострій (уніформа), однаковий для всіх (хлопців та дівчат відповідно) зразок одягу. Найсуттєвіше те, що за “недотримання форми одягу” можуть бути застосовані санкції, покарання. Наприклад, за те, що дитина приходить в одязі “не того кольору” або “не того фасону” починається цькування, погрози та приниження з боку адміністрації закладу та вчителів: учня чи ученицю публічно сварять, психологічно тиснуть і навіть не допускають до занять, – відзначив омбудсмен.

За словами Горбачова, примус до носіння форми часто стає приводом для булінгу, дискримінації, знущань та принижень, а також позбавляє дитину права на індивідуальність та самовираження.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким хочуть заборонити використання мобільних телефонів під час навчання в школі

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram