Професор Харитонов розповів про перспективи розвитку морської інфраструктури у Миколаєві

Декан факультету морської інфраструктури НУК імені адмірала Макарова, доктор технічних наук та професор Юрій Харитонов впевнений, що Миколаїв готовий стати новатором в підготовці фахівців у галузі морської інфраструктури.

Про це науковець розповів у програмі «Діалог» на телеканалі «МАРТ».

За його словами, наразі очолюваний ним факультет у кораблебудівному вишу Миколаєва орієнтований на підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних реалізувати комплекс системних задач розвитку морської інфраструктури, як в Україні, так і за кордоном шляхом впровадження сучасних технологій проектування, методів і моделей управління, підвищення енергетичної ефективності та екологічної безпеки з урахуванням проблем і особливостей соціально-економічного розвитку регіонів.

Сьогодні факультет — це сучасний науково-освітній комплекс, до складу якого входять кафедри: морської логістики, системотехніки морської інфраструктури та енергетичного менеджменту, а також морського приладобудування. Науковий потенціал факультету це шість професорів, докторів технічних наук, п’ять доцентів, кандидатів технічних наук, чотири старших викладача, а також ще п’ять здобувачів наукових ступенів. В структурі факультету є Науково-дослідний інститут інфраструктурних проектів, Центр прикладних досліджень в енергетиці та Центр прикладних проблем регіонального розвитку. Навчально-наукові лабораторії факультету оснащені сучасним обладнанням, програмними продуктами, які забезпечують не тільки підготовку фахівців високого рівня, але і виконання науково-дослідних і проектних робіт різного цільового призначення, — розповів Юрій Харитонов.

Науковець зауважив, що підготовка фахівців різного рівня (бакалаври, магістри) на факультеті проводиться за наступними спеціальностями:

  • Комп’ютерна інженерія (спеціалізація – Комп’ютерні системи та мережі);
  • Теплоенергетика (спеціалізація – Енергетичний менеджмент);
  • Суднобудування (спеціалізація – Системотехніка об’єктів морської інфраструктури);
  • Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка (спеціалізація – Вимірювально-інформаційні системи);
  • Менеджмент (спеціалізація – Логістика).

Юрій Харитонов додав, що кожна з освітніх програм факультету враховує цей світовий тренд цифровізації навчання, тому в залежності від спеціальності (спеціалізації) випускники опановують не тільки необхідні знання в базовій теоретичній і практичній підготовці, а й унікальні знання в предметній області їх комп’ютерного забезпечення.

Підготовка фахівців проводиться в рамках світових трендів: технологічних платформ Shipbuilding 4.0, SmartPort, BIM-технологій, технологій Е – менеджменту, морського просторового планування. Загалом можна сказати, що це перспективні технології, котрі забезпечують реалізацію концепції цифрового майбутнього. Зокрема, розвитку суднобудування та судноремонту, діяльності порту, інших інфраструктурних програм та проєктів. Розвиток цих напрямків підготовки активно підтримуються потенційними замовниками випускників, особливо закордонними. Оволодіння цими знаннями дозволить дистанційно працювати як в країні, так і за її межами, — підкреслив декан факультету морської інфраструктури НУК імені адмірала Макарова.

Нагадаємо, у Міністерстві освіти та науки затвердили правила прийому для навчання у вишах в 2021 році.

Як відомо, міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підтримує ідею створення нової всеукраїнської студентської спілки.

Також повідомлялось, чотири українські вищі навчальні заклади увійшли до рейтингів найкращих університетів світу за різними спеціальностями у 2021 році.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram