Проблеми соціального захисту людей з інвалідністю: що думають депутати

Сьогодні, 16 лютого, на плановому засіданні комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту обговорили низку питань доступності, що стосуються людей з інвалідністю.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Члени комісії заслухали директора Департаменту праці та соціального захисту населення Сергія Василенка, який презентував план пріоритетів розвитку на 2021-2022 роки. Нині особливої уваги потребують люди з інвалідністю. Зокрема, в Миколаєві є відділення денного перебування лише для дітей до 18 років. Батьки просять створити таке ж і для повнолітніх жителів міста.

В Миколаєві понад 30 000 осіб з інвалідністю в працездатному віці. Це надзвичайно велика кількість людей, які потребують догляду, а ми не маємо жодної установи, куди б вони могли прийти і проводити час вдень, – зазначила голова комісії Ганна Норд.

Ініціативу члени комісії підтримали. Обговорили і необхідність облаштування двору Міського центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю тротуарною плиткою, встановлення гумового покриття для дитячого майданчику та ремонт аварійної огорожі.

Цей паркан дуже нас турбує, він вже майже повністю зруйнований. Це небезпечно для всіх дітей, які перебувають в центрі. Під землею знаходиться наша теплоцентраль і ми не знаємо, як її перекласти, – скаржиться Сергій Василенко.

Переносити теплоцентраль досить дорого й незручно, тож члени комісії порадили спробувати віднайти альтернативні шляхи вирішення проблеми, наприклад, обрати інший тип огорожі, оновлювати який у подальшому буде значно простіше.

Також депутати рекомендували розглянути всі питання на бюджетній комісії та внести їх у чергу на першочергове фінансування після перерозподілу бюджету.

Нагадаємо, бюджетна комісія планує скласти список балансоутримувачів усіх пам’ятників Миколаєва.

Раніше повідомлялося, в ОДА пояснили, як працюватиме земельна реформа.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram