В ОДА пояснили, як працюватиме земельна реформа

Для України 2021 рік має стати роком остаточного запуску цивілізованого ринку землі. Сьогодні, 10 лютого, в Миколаївській облдержадміністрації містянам пояснили, як саме він працюватиме та які можливості для регіонів відкриє земельна реформа.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» набуде чинності 1 липня 2021 року. В ОДА кажуть, зняття мораторію на землю не означатиме, що продавати її варто всім.

Розпоряджатися своєю землею – конституційне право кожного громадянина, але це аж ніяк не означає, що люди повинні її продавати. Це той самий актив, який буде працювати на них, адже цю землю можна здавати в оренду. І відкриття ринку землі лише збільшить розмір орендної плати, – зазначила під час онлайн-брифінгу директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОДА Олена Піскун.

Наразі в Миколаївській області нараховується більше двохсот тисяч власників земельних паїв. У своєму користуванні вони мають близько 1,3 мільйонів гектарів сільськогосподарських угідь. Ці землі люди використовують самостійно або ж здають в оренду. За новим законом, до 2024 року розпоряджатися землею зможуть лише держава, територіальні громади, громадяни України та юридичні особи, засновані виключно українцями.

Кількість землі обмежена, придбати можна буде лише 100 гектарів на людину. Більше цієї цифри ніхто купувати не зможе, тому масового розпродажу сільськогосподарських угідь не буде, – прокоментувала Піскун.

Якщо ж в процесі обігу землі таки виникатимуть проблеми, до основного закону додатково розроблятимуть законодавчі акти та постанови або ж прийматимуть зміни. Основна мета зняття мораторію – зупинити незаконну реалізацію землі.

Нагадаємо, на Миколаївщині планують провести масшабний агрофорум, націлений на розвиток сільського господарства в регіоні.

Раніше повідомлялося, земельна комісія міськради перевірить, чи не поцупили землю у 25-ї школи сусідні торгові павільйони.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram