Про роботу медзакладів під час війни, лікування хворих, ситуацію з COVID-19: головне з брифінгу Ірини Шамрай

З 16 медичних закладів Миколаєва, які постраждали внаслідок російських обстрілів 9 вже повністю відновлено. Про це повідомила начальниця управління охорони здоров’я міста Ірина Шамрай сьогодні під час свого брифінгу.

Більше про ситуацію з медичною галуззю у Миколаєві, дивіться у сюжеті.

Упродовж 2022 року у миколаївських медичних закладах лікували і цивільних, і військових. Так, з усіх поранених мирне населення складає 12%, інші пацієнти – учасники бойових дій. Попри те, що Миколаїв вже не прифронтове місто, наші лікарні продовжують лікувати мешканців області, вимушених переселенців та жителів Херсонщини.

З 16 медзакладів, як постраждали внаслідок ворожих обстрілів, 9 вже повністю відновили. Найбільших ушкоджень зазнала будівля травмпункту Лікарні швидкої медичної допомоги, куди рашисти поцілили влітку 2022 року.   

Повноцінно продовжують свою роботу три міські пологові будинки. Лише упродовж березня цього року в медзакладі прийняли понад три сотні пологів. 

З 1 січня цього року вже зафіксовано 10 смертей від коронавірусу. Вакцинація залишається найефективнішим способом протидії хвороби, зауважує Ірина Шамрай. Також вона додала, що загалом смертність від COVID-19 за останній рік значно скоротилася.  

Очільниця управління охорони здоров’я також наголосила, що у Миколаєві продовжує працювати програма «Доступні ліки». Завдяки їй у минулому році виписали 133 тисячі електронних медичних рецептів.

Жоден лікувальний заклад в місті не планують закривати. Навпаки, в управлінні налаштовані нарощувати медичні потужності Миколаєва.

Нагадаємо, протягом минулого року миколаївські медики стаціонарно пролікували понад 35 з половиною тисяч пацієнтів, з яких 1887 – діти.

Більше про актуальну інформацію щодо ситуацію в Україні та Миколаївській області може знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram