Пестициди, хімікати і наркотики: в українських річках вперше провели скринінг

В Україні вперше провели скринінг забруднюючих речовин у річках, що допомогло детальніше дослідити проблеми з водними ресурсами кожного річкового басейну.

Про це заявив голова Державного агентства водних ресурсів України Валентин Шліхта, представляючи публічний звіт про діяльність відомства у 2020 році, пише Укрінформ.

«Вперше в Україні було проведено скринінг забруднюючих речовин. Скринінг – це дослідження, яке дозволяє відслідкувати понад 65 тис. різноманітних сполук. На жаль, в Україні немає (технічних – ред.) можливостей виконання скринінгу, а тому відібрані проби були надіслані в найближчу лабораторію Європи», – сказав Шліхта.

За словами посадовця, скринінг проводився у басейнах таких річок як Дон, Дністер, Дніпро і дозволив виявити низку забруднювачів, зокрема пестициди, промислові хімікати, стимулятори і наркотичні препарати.

Читайте також: В Україні може знову з’явитися комунальна інспекція

«Що нам дозволив зробити скринінг? Він дозволив визначити специфічні показники для кожного річкового басейну, які будуть доповнювати план моніторингу пріоритетних показників, враховуючи саме специфіку конкретного басейну і тих забруднювачів, які з’явились у ньому», – пояснив голова Держводагентства.

Нагадаємо, що за підсумками 2020 року близько 2 тисяч українських господарств призупиняють господарську діяльність, передають землю в оренду – шукають інші форми поступового згортання діяльності.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram