Фото - Agravery

В Україні можуть закритися близько 2 тисяч фермерських господарств

За підсумками 2020 року близько 2 тисяч українських господарств призупиняють господарську діяльність, передають землю в оренду – шукають інші форми поступового згортання діяльності.

Такого висновку дійшов голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Іван Томич, пише Діло з посиланням на Agronews.

За його словами, від скасування у 2016 році пільгового режиму адміністрування ПДВ постраждав увесь АПК, проте фермерам, як найслабшим у фінансовому плані формуванням, було завдано найдошкульнішого удару.

Читайте також: McDonald’s даватиме фермерам понад мільйон доларів, щоб ті покращили якість своєї картоплі

Внаслідок цієї податкової новації виробництво валової продукції АПК за чотири останні роки упало на 30%. Впродовж останніх років уряд відновив програми підтримки фермерів в рамках реалізації Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки. Передбачалося виділити на фермерські господарства 480 млн грн і 100 млн. грн – на обслуговуючі кооперативи.

Проте лише близько 60 фермерських господарств одержали 28 млн грн на поворотній основі, 3% фермерів скористалися підтримкою відшкодування кредитних відсотків, 6% фермерів – одержали компенсацію за техніку, кооперативи – нуль.

Іван Томич зазначає, що в наступному році аграрний сектор одержить не більше, ніж у нинішньому, а це в межах 4,5 млрд. грн. Фінансування програм підтримки фермерів, ОСГ та кооперативів передбачається таке ж мізерне.

Читайте також: Томатний сік зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Нагадаємо, що вода, прийнята під час/після їжі розбавляє шлункові ферменти і кислоти, а також не перешкоджає травленню.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram