ООН розгортає глобальний план проти коронавірусу: $33 мільйонів для України

Генеральний секретар ООН оголосив про запуск Глобального плану гуманітарного реагування на коронавірус із загальним бюджетом близько двох мільярів доларів. У ньому передбачено й понад $ 30 мільйонів на боротьбу з Covid-19 на сході України.

Про це розповів постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, передає «Укрінформ». 

«Глобальний план, про який сьогодні заявив Генсек ООН, містить пакет допомоги для України. Спочатку мова йшла про виділення 20 мільйонів доларів на боротьбу з коронавірусом, але за підсумками переговорів з представниками відповідних структур ООН, сума допомоги була збільшена до $ 33 мільйонів», – зазначив Сергій Кислиця.

За його словами, ці кошти підуть для організації гуманітарного реагування на сході України, по обидва боки розмежування. План передбачає підтримку закладів охорони здоров’я, забезпечення продовольчої безпеки і товарів першої необхідності; підтримку літніх людей і людей з інвалідністю в умовах самоізоляції; допомогу в організації дистанційної шкільної освіти.

«Потрібно подбати про те, щоб найбільш незахищені категорії українців мали кошти для лікування та мінімізації негативного впливу коронавіруса», – підкреслив постійний представник України при ООН.

Сергій Кислиця / Фото: Укрінформ

Насамперед, Глобальний план ООН гуманітарного реагування на Covid-19 передбачає залучення двох мільярдів з метою припинення неконтрольованого розповсюдження коронавірусу по всій Південній Америці, Африці, Близькому Сході та Азії. Він забезпечує доставку необхідного лабораторного обладнання та медикаментів; встановлення додаткових станцій для особистої гігієни, проведення інформаційних кампаній про те, як захистити себе та інших від вірусу. Крім того, в регіонах Африки, Азії та Латинської Америки будуть організовуватися авіамости і хаби для переміщення гуманітарних працівників і забезпечення поставок. Україна, зі свого боку, підтримала Глобальний план ООН.

Читайте також: Олімпіада-2020 переноситься на наступний рік

Сергій Кислиця також зазначив, паралельно українська сторона опрацювала разом з ВООЗ, ЮНІСЕФ, ПРООН інший пакет допомоги на 38 мільйонів доларів для України. Він включає підтримку в закупівлі ліків та обладнання, посилення координації на місцях і забезпечення професійного аналізу ситуації в країні.

Нагадаємо, в Україні оголошено надзвичайну ситуацію та продовження карантину.

Раніше повідомлялось, вже понад 100 тисяч людей у світі одужали від коронавірусу.

Як відомо, у Ryanair не очікується відновлення рейсів раніше червня. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram